1. oktoober 1998 kell 22:00

Vale sagedusega telefonid on salakaup

Kaupluseletil olevad keelatud sagedusel telefonid konfiskeeritakse, ütles eile sideameti turujärelevalvespetsialist Valentina Nikkereva. Telefonikaupmehed põhjendavad aparaatide maaletoomist ekspordisooviga. Nad ei arvesta, et keelatud sagedusega telefone ei tohi maale tuua. Nikkereva sõnul saab telefoniaparaate ametliku tolli kaudu tuua vaid sideameti tolliloaga, mis antakse ainult lubatud sagedusega telefonidele. Kui pole õiget sagedust, ei saa ka luba.

Fauni Kaubanduse AS pakub 11 sorti tüübiheakskiiduta telefone. Ettevõtte direktor Olavi Martverk kinnitab, et nemad ise telefone maale ei too. Maaletoojat ta aga keeldus avalikustamast. Martverki arvates on vaid mõned pakutavad telefonid tüübiheakskiiduta, sideameti andmetel pole maaletoomise luba antud ühelegi pakutavast üheteistkümnest telefonitüübist.

Firma Panasonic tehnikat müüva ASi PanaTec juhi Arno Valgma hinnangul kahjustavad salakaubavedajad firma Panasonic ning ka PanaTeci head nime. Juriidiline õigus keelatud kauba müüjate poole pöördumiseks on vaid tarbijakaitseametil ning sideametil, sõnas ta. Valgma lisas, et PanaTec ise ei saa midagi teha salakauba tõkestamiseks.

Esmakordsel keelatud sagedusel töötavate telefonide leidmisel on tarbijakaitseametil õigus trahvida seaduserikkujaid kuni saja päevapalga ulatuses.

Hetkel kuum