4. oktoober 1998 kell 22:00

Ühispank hoidis turgu üleval

Neljapäevane Eesti Panga otsus alustada EVEA Panga pankrotimenetlust ja natsionaliseerida Forekspank muutis aktsiaturu reede hommikul äärmiselt närviliseks. Ebakindlust süvendas veelgi teadmatus, mis saab Forekspanga aktsiast -- kas kauplemine jätkub või ei.

Kui pärast turu avanemist selgus, et Forekspanga aktsiaga reedel ei kaubelda, kosus turg avamisjärgsest üle kaheprotsendisest miinusest õige pea, päeva jooksul liikus aga taas vaikselt allapoole. ÄP indeks sulgus 272,54 punkti tasemel (päevaga -1,67%).

Märkimisväärne on Ühispanga reedene jõuline vastu turgu liikumine. Üldiselt langeval turul, kus Hansapanga aktsia kukkus näiteks 4,9%, suutis Ühispanga aktsia jääda päevaga 9,3% plusspoolele, kerkides 23,5 kr tasemele.

Kuigi maaklerite sõnul andis suurema osa aktsia 8,8 mln kroonisest päevakäibest spekulatiivne kauplemishuvi, tekkis 23 kr tasemel aktsiale päris tugev toetuspind, mis annab tunnistust mõnes suurema investori olemasolust. Ühispanga puhul on juba mõnda aega liikunud kuuldused SEBi huvist panga vastu, seda on kinnitanud ka Ühispank ise.

Hetkel kuum