Uus maja panga lõpu eel

05. oktoober 1998, 00:00

Tallinnas Narva maanteel asuv peahoone avati 28. novembril 1997. a.

Esimesena Eestis rajasid lenduripabereid, väikelennukeid ja helikoptereid omavad forekspankurid hoone katusele helikopteri maandumisplatsi.

Hoones 7280 ruutmeetrit kasutav Forekspank avas eelmise aasta aprillis ka 30 mln krooni maksma läinud Lõuna-Eesti keskuse Tartus.

1. oktoobril otsustas Eesti Panga nõukogu hakata Investeerimispangaga ühineva Forekspanga suuromanikuks, ühinenud pangas on sõnaõigus keskpangal. Hoone edasine saatus sõltub Forekspanga tulevikust.

Tallinnas Rävala puiesteel asuv Kalle Rõõmuse arhitektuuribüroo projekteeritud peamaja avati 10. detsembril 1997.

Panga kahel korrusel asuv teenindussaal oli väidetavalt suurim ja modernseim Eestis. Seitsmekorruselise hoone fassaad on graniidist ja klaasist. Maja kuulub ühte kompleksi loodava Astlanda hotelli, parkimismaja ning Kivisilla kaubamaja ja restoraniga.

20. juulil kanti Hansa- ja Hoiupanga ühinemine äriregistrisse ja Hoiupank lõpetas tegevuse. Panga peahoone kavatseb Hansapank ära müüa ja jääda osale korrustest rentnikuks.

Tallinnas Pronksi tänaval asuv kuuekorruseline EVEA Panga peahoone avati 3.septembril 1998.a.

Mis hoonest edasi saab ei ole praegu veel teada. Büroopinnana ei ole panga maja Hoiupanga hoonega, RETi keskusega ja Hobujaama keskusega võrreldes konkurentsivõimeline, sest parkimisvõimalused on kesised.

Tallinna Panga Roosikrantsi tänava peahoone oli eelmise aasta üks kallimaid uusehitisi. Avati 30. mail 1997. aastal. Tallinna linnavalitsuse kõrval paiknev hoone hinnati Eesti parimaks pangahooneks.

Uues hoones sai pank tegutseda napilt üle aasta. 29. juulil lõpetas AS Tallinna Pank tegevuse. Praegu tegutseb majas Eesti Ühispank.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing