Metalliekspordi loa taotlejaid veel ei ole

07. oktoober 1998, 00:00

Mitu ettevõtet, sealhulgas AS Kiviter, on tundnud huvi metalliekspordi litsentsi saamise vastu alates novembrist, ent taotlusi ei ole veel majandusministeeriumile esitatud.

1. novembril hakkab kehtima valitsuse määrus, mille kohaselt saavad EMEXi kõrval teisedki firmad vanametalli ja metallijäätmetega kaubelda. Majandusministeeriumi litsentsitalituse peaspetsialist Marje Uusküla ütles, et seni on AS Kiviter kirja teel ja veel mõned firmad telefonitsi küsinud täpsemat informatsiooni litsentsi taotlemiseks vajalike nõudmiste kohta.

Metalliekspordi vastu suurt huvi näidanud OÜ Freesturvas juhataja Roland Pullerits ütles, et ministeerium hakkab alles 1. novembrist litsentsitaotlusi läbi vaatama ning võib juhtuda, et firma saab tegevuslitsentsi kätte alles aasta lõpus.

Tema sõnul on aga praegu monopolistina vanametalli eksportiv AS Eesti Metallieksport (EMEX) metalli kokkuostu hindu viimasel paaril kuul tunduvalt alandanud. Kui veel kolm kuud tagasi maksis EMEX üht sorti terase tonni eest 850 krooni, siis nüüd on selle terase tonni hind 430 krooni. Eesti Metalliekspordi juhatuse esimees Toomas Keridon möönis, et EMEX on vanametalli kokkuostu hindu langetanud, kuid seda on tehtud vanametalli maailmaturu hindade alanemisega vastavuses. ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing