11. oktoober 1998 kell 22:00

Ähvardavad pommiga

Ööl vastu laupäeva Lasnamäe baari juures ning Kohtla-Järvel Favora bensiinijaama juures lõhkenud pommid on paar näidet sel sügisel plahvatanud lõhkeseadeldistest. Kümneid kordi enam tuleb politseil kontrollida valepommiähvardusi.

Tundmatu helistas kolmapäeva õhtul lennujaama infolauda ja teatas, et 20 minuti pärast lõhkeb terminaalis pomm.

Pommiähvardusele lisab vürtsi asjaolu, et 1. oktoobril helistati lennujaama, ähvardati ja nõuti 21. oktoobriks suuremat rahasummat. Vastasel juhul lubati üks lennuk õhku lasta.

Tallinna lennujaama käitusdirektor Illar Vaks ei oska täpselt öelda, kuipalju lennujaam või lennufirmad sellest ähvardusest kahju kannatasid. Pommiähvardusega kaasneb pigem moraalne kahju.

Teisipäeval jäi saalitäiel rahval Tallinna esinduskinos Kosmos filmi «The X-Files» vaatamine pooleli: maja sai pommiähvarduse ning külastajad evakueeriti.

Kosmose kahes saalis oli sellel hetkel kokku 923 vaatajat.

Kosmose administraator Piia Rossar sõnab, et kindlasti kannab kino lähipäevil otsest kahju, võimaldades lahkunud inimestel uuesti filmi vaadata.

Teisipäeva õhtul teatati, et Taebla kooli sööklas on pomm. Esmaspäeva ennelõunal sai kolm Tallinna kooli samalaadse teate.

Päästeameti pressiesindaja Tiit Tambi räägib, et hiljuti teatasid mingid plikad päästeameti korrapidajale pommist, aga puhkesid enne kõne lõppu naerma. Kuid meil ei ole õigust kohalesõitmisest keelduda, ütleb ta.

Norras näiteks otsustab teate saanud ohvitser, kas saata pommimeeskond või mitte.

Tambi ei osanud öelda, kuipalju täpselt tühisõitudele raha kulub. Kohalesõiduks läheb bensiini ning kulutatakse kallist tehnikat.

Vahel on pommiähvardusi sedavõrd palju, et päästeamet peab täiendavalt puhkusel viibijad välja kutsuma.

Hetkel kuum