Siimann surus tahtmise läbi

13. oktoober 1998, 00:00

Eile õhtul enne Koonderakonna juhatuse koosolekut pidasid mitmed Siimannile lähedal seisvad isikud võimalikuks, et peaminister astub lähipäevil tagasi.

Siimann ütles pärast Koonderakonna juhatuse koosolekut, et tema tagasiastumise otsust pole tema ega valitsus teinud. «Kunagi ei saa valitsuse remonti välistada, aga praegu seda kavas ei ole,» lausus Siimann. Ta lisas, et erakonna juhatus avaldas toetust valitsuse praegusele poliitkale ja kiitis heaks valitsuse seni tehtud otsused.

Ühe võimalusena oli eile Äripäeva andmeil arutlusel asendada peaminister Mart Siimann kuni märtsis toimuvate riigikogu valimisteni justiitsiminister Paul Varuliga.

Koonderakonna juhatuse koosolek venis oodatust pikemaks ja kestis kokku ligi kolm tundi. Teravaid vaidlusi põhjustas ka asjaolu, et Mart Siimann polnud nõus Koonderakonna fraktsiooni juhatuse neljapäevase otsusega panna välisministri kohale poliitik Koonderakonnast. Väidetavalt pole sellega nõus ka president Lennart Meri.

Pärast Koonderakonna juhatuse koosolekut jätkus Koonderakonna ja Maarahva ühenduse juhatuse koosolek, mis Äripäeva trükki mineku ajaks kella poole kümneks polnud veel lõppenud.

Maarahva erakonna fraktsiooni esimees Tiit Tammsaar ütles eile õhtul, et on ebatõenäoline, et valitsus tagasi astub. «Praeguses pingelises olukorras poleks see mitte kellelegi kasulik,» märkis Tammsaar.

Isamaaliidu esimehe Toivo Jürgensoni hinnangul on muudatused valitsuses vajalikud, kuna praegu elujõuetu ja otsustusvõimetu valitsuse jätkumine süvendab negatiivseid tendentse Eesti majanduses.

Koonderakonna juhatus koguneb täna uuesti arutamaks, kes saab uueks välisministriks. Praegune välisminister Toomas Henrik Ilves katkestas eile koostööleppe Koonderakonna ja Maarahva ühendusega.

Maaerakonnad peavad kõige tõenäolisemaks välisministri kandidaadiks rahvastikuministrit ja arengupartei liidrit Andra Veidemanni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing