19. oktoober 1998 kell 22:00

Ühispangal poolteist aastat aega piimatööstust müüa

Tallinna piimatööstuse enamusaktsiate omanik ETFC Grupp sõlmis Ühispangaga müügi nõustamise mandaadilepingu tänavu suvel.

Ühispanga korporatiivpanganduse divisjoni direktor Margus Kangro tõdes, et ettepanekuid piimatööstuse ostuks on tulnud mitu, kuid müügi nõustajana ei saa ta neid kommenteerida. Ka pank on teinud mitu oma ettepanekut. Kangro ei välistanud, et pank esitab omanikele otsustamiseks mitu müügikava.

Tallinna piimatööstuse ostmisest on tõsiselt huvitatud Lõuna-Eesti piimatööstusi koondav kontsern Ühinenud Meiereid. Müük kontsernile võib aga tekitada piimaturul ohtliku monopoli.

Ühinenud Meiereid võiks Tallinna piimatööstuse omandamiseks korraldada suunatud aktsiaemissiooni, ütles kontserni juhatuse esimees Aivar Pärgmäe. «See, et meil käibevahendeid napib, ei tähenda, et maailmas oleks raha otsa saanud,» lausus Pärgmäe.

Pakkumise Tallinna tööstuse ostmiseks on teinud ka põllumajandusühistud, kes loodavad valitsuse toetusele kombinaadi ostmisel.

Raplamaa OÜ Fööniksi juhatuse esimehe Rein Kaidla sõnul tuleb Tallinna piimatööstuse ostjana kõne alla 44 tootjat ühendav Eestimaa piimatootjate ühistu.

Tallinna piimatööstus tahab ettevõtte tugevdamiseks müüa vähemalt 75 protsenti aktsiapakist.BNS

Hetkel kuum