22. oktoober 1998 kell 22:00

EMV jätab emissiooni ära

Siimann lisas, et näe vajadust emissiooni korraldamiseks, sest vajaminevat kapitali püütakse leida sisemiste reservide arvel.

EMV nõukogu liige Piret Raudsepp lausus, et ettevõte on oma investeeringute plaani ümber vaadanud ja emissiooni kavas ei ole.

Kevadel EMV ja Merko ühinemise nurjanud EMV suuraktsionäri Baltic Republics Fundi (BRF) nõustava Hansa Investmentsi tegevdirektor Piret Raudsepp kinnitas kevadel ühinemise ärajäämise eest võideldes väikeaktsionäridele, et EMV on rohkem väärt kui kavandatav ühinemissuhe näitab ja Hansa Investments on valmis ettevõtte kapitalivajaduse rahuldamiseks juunikuus korraldama EMV aktsiaemissiooni. Hansa Investments lubas emissiooni garanteerida hinnatasemel 55--60 krooni aktsia eest ehk veerandi võrra kõrgemal toonasest turuhinnast.

BRF ostis kevadel osa aktsiaid 55kroonise hinnaga. Kommenteerides ehitusfirma aktsiahinna langust lausus Raudsepp, et BRF on pikaajaline investor, keda aktsia praegune turuhinna langus ei hirmuta.

Järgmise aasta esimesel poolel suurendatakse EMV praegust 47,4 mln kroonist aktsiakapitali 160 000 aktsia ehk 1,6 mln krooni võrra, emiteerides uusi aktsiaid juhatuse liikmetele mõeldud aktsiaoptsiooni tarbeks. Aktsiahinnaks optsioonis on 33,25 krooni ja väljaostuaeg on alates järgmise aasta augustist kahe kuu jooksul.

Juhatuse esimehel Jaanus Otsal on õigus osta 40 000 aktsiat ja juhatuse liikmetel 30 000 aktsiat. Praegu on juhatus kolmeliikmeline, põhikirja järgi on juhatuses viis liiget.

Optsioonist 30 000 aktsiat on mõeldud praegusele nõukogu liikmele, üldehistusdirektorile Olaf Hermanile. Hermanile kuuluv firma Couva Holdingsi ostis kevadel ja müüs edasi BRFile 10% EMV aktsiaid selle aasta kõrgeima 55kroonise aktsiahinnaga. Hermani vabastamise nõukogu liikme kohalt peavad otsustama aktsionärid.

Poolteist nädalat tagasi sõlmitud leping Rudus Eesti ASiga kaubabetooni tootmise tegevusala müügiks toob ettevõttele 31 miljonit krooni. EMV turuväärtus on eilset börsi sulgemishinda arvestades 78 mln krooni.

Hetkel kuum