26. oktoober 1998 kell 22:00

Mersubuum varaste hulgas

Pärast 8. juulil röövitud uut Mercedese taksot on vägivaldselt võetud veel viis sarnast autot, neist kaks kuulusid taksofirmale Esra ning üks röövimise käigus tapetud ärimees Raine Rinaldole.

OÜ Esra Ko juhataja Heiti Gross näeb varguste taga tellimustööd. Gross on pinges. Tänaval toimunud jutuajamise ajal meie kõrvale sööstnud Audit nähes, milles kandilise soenguga mehed Mercedest seiravad, võpatab mees silmnähtavalt.

Ehkki Esra autod on kindlustatud, saab firma iga röövi tõttu kahju, sest autoomaniku omavastutus on 15 protsenti sõiduki väärtusest.

Esra E-klassi Mercedese taksod maksid 420 000 krooni, seega kaotab firma iga rööviga 63 000 krooni. Kokku on Esra kaotanud juba ligi 200 000 krooni.

«Punnsilmseid» luksautosid on Grossi sõnul võimatu varastada, sest süütemehhanism on elektrooniline ning ilma originaalvõtmeta autot käivitada ei saa.

Kui võti ära kaob, tuleb Saksamaalt uus tellida, varastatud ning musta nimekirja kantud autodele neid ei tehta, sellepärast röövitaksegi auto koos võtmega, räägib Gross.

Esra kavatseb allesjäänud 12 sarnasele autole paigaldada satelliitseire.

Esras luksusliku Mercedese taksoga leiba teeniv Peep Rikolas kinnitab, et ärevus on sees. Ametit maha ei pane, aga vaatan palju hoolsamalt, keda sõidutan, räägib viis aastat taksojuhina töötanud mees. «Kui kliendid naljatavad, et kas võtame auto või jätame täna vahele, on halb tunne küll,» kurdab ta.

Relva Rikolas ei kanna, see ei aitavat.

Keskkriminaalpolitsei ülemkomissari Andres Anvelti sõnul pole röövlid suured pätid. Kõvad mehed tegutsevad vaikselt, et ei tekiks kära, nemad ei tapaks, leiab Anvelt.

Anvelt kahtlustab tellimuskohana Venemaad, Lätit, Leedut, Valgevenet või Ukrainat. Ei oskagi E-klassi Mercedeste omanikele midagi soovitada, tuleb olla vaid tähelepanelikum, ütleb ta, olles parajasti viimase, surmaga lõppenud röövi tõttu korraldatud reidil.

Reedene reid lõppes edukalt. Tabati kolm Rinaldo tapmises kahtlustatavat noormeest ja auto. Tapetud ärimeest see aga tagasi ei too.

Hetkel kuum