28. oktoober 1998 kell 22:00

Estimpeks ei saanud soolaladu

Tiit Vähi, kes oli soolalao tasuta riigile võõrandamise ajal 8. aprillil 1996. a peaminister, on varem ajakirjanduses öelnud, et kui kohus selle tehingu tühistab, emigreerub tema Eestist.

Kõnealuses kohtuvaidluses Eesti Vabariiki esindanud vandeadvokaadi Aivar Pilve sõnul on see hagi esitatud valel õiguslikul alusel ja ka sisuliselt tõendamata.

«Meie arust on täiesti väär vastaspoole väide, et riik kui aktsionär üritas RASis Estimpeks vara tasuta võõrandades varjatud tehinguga tegelikult endale dividende välja maksta,» selgitas ta.

Pilve hinnangul on kohus asunud õigesti seisukohale, et riigil kui riikliku aktsiaseltsi omanikul oli täielik õigus kasutada ja käsutada Estimpeksi vara ja sellega seonduvalt võõrandada ka Rotermanni soolaladu enne selle kandmist erastamisnimekirja. Tema sõnul oli leping sõlmitud mõlema poole osalusel ja teadmisel.

Erastamisele läks RASile Estimpeks kuuluv vara, millest oli soolaladu juba eelnevalt välja arvatud.

Kohtuotsuse peale võib edasi kaevata Tallinna ringkonnakohtule 20 päeva jooksul. Pilv ütles, et tõenäoliselt esitab Estimpeksi esindav vandeadvokaat Jüri Lepik kohtuotsuse peale apellatsioonkaebuse. «Meie oleme valmis edasi vaidlema,» sõnas ta.

Hetkel kuum