5. november 1998 kell 22:00

Märjamaa põllumehed valavad piima asfaldile

Täna kell 11 kogunevad Rapla maakonnas Tallinna-Pärnu maantee 68. kilomeetril Haimre teeristis Märjamaa valla talunike algatusel kohalikud piimatootjad, et avaldada protesti põllumajandussaaduste töötlejate monopoli ja sellest tingitult maal kujunenud raske olukorra vastu.

Korraldustoimkonda kuuluv Märjamaa valla Jõe talu peremees Enn Paal ütles ajalehele Nädaline, et kohale kutsutakse kõiki, kelle süda valutab ja kes tahab küsida, mis saab maarahvast.

Paal ütles, et plaanis on sümboolne piima mahavalamine asfaldile, millest sõidavad autod üle. «See sümboliseerib laastavat ülesõitu põllumajandusest,» kommenteeris Paal.

Korraldajate eesmärgiks on juhtida Eesti valitsuse ja asjaomaste instantside tähelepanu maaprobleemidele ning nõuda olukorra normaliseerumist.

Oma solidaarsust protestijaile on avaldanud ka Märjamaa alevi elanikud ja Rapla valla piimatootjad, kelle esindajad on lubanud samuti kohale tulla.

Meeleavalduse korraldamisega pole Paali sõnul seotud maakonna talunike ega tootjate liit, samuti mitte ükski erakond.

Kui valitsus ja riigikogu ei vasta järgmiseks reedeks põllumeeste nõudmistele, kavatsevad põllumehed 17. novembril blokeerida kõik tähtsamad maanteed ja minna Toompeale.ETA

Hetkel kuum