9. november 1998 kell 22:00

Libe on vaid üks kord aastas

Liiklusasjatundjate sõnul kasvab liiklusõnnetuste arv hüppeliselt vaid kord aastas, esimese libeda ajal. Mullu kaotas oktoobri-novembri esimeste külmade ajal oma elu 18 liiklejat. 85% õnnetustest oli põhjustatud vähesest kogemusest või väärast sõiduviisist.

Paljud autoomanikud pole esimese libeda ajaks veel suverehve naelte vastu vahetanud, juhtimisvõtted ja sõiduuljus on samuti suvised. Ka võtab oma aja see, kui libedatõrjujad oma masinad kuuri alt välja veavad.

Selle aasta libe peaks olema läbi elatud, näitab neljapäeva õhtul kella neljast kuueni toimunud 20 avariid. Talv on aga siiski alles ees, seda eriti neil teedel, kuhu libedatõrje ei jõua ja jõudma ei peagi.

Neljanda klassi ehk libedatõrjeta riigiteede ääres elavatel autoomanikel on kolm võimalust. Esiteks mitte proovidagi lumesaju järel autosse istuda. Teiseks sõita hästi ettevaatlikult. Kolmandaks haarata tee ääres elavad või majandavad inimesed kaasa ja asutada teehooldusühistu. Tehnikat, millega tee puhtaks lükata, peaks põllumajanduse hiilgeajast seisma iga lehmapidaja hoovil.

Kui tehnikat siiski pole, peaks tehniliselt taibukas eestlane suutma mõnest maanteeameti jaoks vanaks jäänud lumesahast-liivapuisturist tõhustat abi leida.

Hetkel kuum