10. november 1998 kell 22:00

Aasta 2000 vea vastu leiab juba rohtu

Tuntud viiruseotsijate tootja Symantec on lisaks viirusejahtimisele pühendunud ka aasta 2000 vea tagaajamisele arvuti andmebaasidest ja programmidest, mis teevad tehteid kuupäevadega.

Aasta 2000 vea probleemi uurimiseks oma infosüsteemis ei jõua väiksemad firmad palgata eksperte, kelle hind järgmisel aastal kindlasti taevani tõuseb. Küll aga jõuab osta endale aasta 2000 vea hindamise programmi Norton 2000, mis nii arvutite tarkvarast kui ka riistvarast kahekohalise aastaarvuga arvutamise vigu leiab. Toodet saab üle kohtvõrgu administreerida.

Programm uurib töökoha arvutite tarkvaras, andmebaasides ja riistvaras tekkida võivaid probleeme ja püüab nende kõrvaldamiseks jõudumööda nõu anda. Testija suudab analüüsida failiformaate, mida kasutab enamlevinud kontoritarkvara, nt Excel, Lotus 1-2-3, Access, dBase, Paradox, FoxPro ja Clipper.

Norton 2000 saab hakkama ka teiste failitüüpidega, mida uuritakse spetsiaalse failianalüüsi algoritmiga. Lisaks kontrollib ta üle ka Exceli makrod ja Visual Basicus kirjutatud programmid. Muu tarkvara analüüsitakse Interneti kaudu uuendatava andmebaasi abil, kus on kirjas värskeim informatsioon enamlevinud tarkvara aasta 2000 probleemide kohta. Norton 2000 suudab andmebaasi ise Internetist uuendada.

BIOSi ehk arvuti käivitamiseks ja juhtimiseks vajaliku tarkvara kontrollimiseks püsimälus on tootel kaasas käivitusketas, mis kontrollib üle ka arvuti sisemisest kellast tekkida võivad probleemid.

BIOSi ja kella vead kõrvaldatakse tarkvaraliselt, vanematel arvutitel soovitab Norton vigased komponendid välja vahetada. Nagu konsultandid nõu andes, ei võta ka Symanteci tarkvara endale täit vastutust, et aasta 2000 saabudes midagi töökoha arvutites ei juhtu.

Hetkel kuum