11. november 1998 kell 22:00

Volikogu soovib kontrolli raha paigutamise üle

Volikogu linnavarakomisjoni esimehe Liina Tõnissoni sõnul otsustas seni Tallinna linna raha paigutamise abilinnapea Ants Leemets, kelle ettepanekul pani linn kümme miljonit krooni tänaseks pankrotistunud Maapanka.

«Pärast Maapanga põhjaminekut leidis volikogu, et raha tähtajalise hoiustamise küsimus peab olema volikogu registreeritud ning see ei tohi sõltuda ühe isiku arvamusest,» ütles Tõnisson.

Ta lisas, et korra vastuvõtmisel hakkab raha hoiustele paigutamist ette valmistama ning teostama linna rahandusamet. Samuti peab rahandusamet iga kuu linna volikogu rahanduskomisjonile andma ülevaate hoiuste olukorrast.

Ants Leemets ütles, et tema ei ole raha paigutamist ainuisikuliselt otsustanud. Linna raha deponeerimise ajal Maapanka oli Leemetsa sõnul linnal hoiuseid kolmsada miljonit krooni ning Maapangas oleva raha osakaal ääretult väike.

Uue korra vastuvõtmine vähendab otsuste tegemisel ühe inimese riski, kuid sisuliselt ei muutu midagi, ütles Leemets.

Leemets lisas, et praegu hoitakse linna raha Hansapangas, Ühispangas ja MeritaNordbankenis. Praegu teenib Tallinnal pankades intressi 190 miljonit krooni. Saamata on 10 miljonit krooni Maapangast ja 18,1 miljonit likvideeritavast Inko Balti pangast.

Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Rein Voog ütles, et eelmisel korral ei hääletanud opositsioon hoiuste paigutamise korra vastuvõtmise poolt. «Leian, et antud juhul teeb volikogu linnavalitsuse tööd ning raha paigutamise korra oleks pidanud linnavalitsus ise oma korraldusega kinnitama,» sõnas Voog. Ta lisas, et tõenäoliselt ei hääleta opositsioon määruse vastuvõtmise poolt ka täna.

Hetkel kuum