Eelarve kärpimine jätab suurprojektid lisarahata

Kristi Malmberg 17. november 1998, 00:00

Eile koos istunud Koonderakonna ja Maarahva ühenduse ja valitsuse esindajate ümarlaud pidas vajalikuks peale ministeeriumide kulude kärpimise kaaluda ka mõne suure projekti investeeringu kahandamist. Valitsuses on kõne all olnud Edelaraudteele ja elamuehitusse suunatava raha vähendamine. Peaministri majandusnõuniku Aare Järvani sõnul pole projektidesse investeerimise külmutamist veel otsustatud.

«Edelaraudtee puhul on kaks võimalust: kas leiab teede- ja sideministeerium võimaluse sinna ettenähtud summasid vähendada või otsustab valitsus, et see on just see projekt, mille rahastamist kärbime,» selgitas Järvan.

Teede- ja sideministeerium lükkas eile edasi sisemaise rongiliikluse doteerimise kokkuleppe sõlmimise Edelaraudteega, sest pole kindel, kas tuleva aasta eelarvest on võimalik leida vajalik 200 mln krooni.

Maarahva erakonna fraktsiooni esimehe Tiit Tammsaare sõnul peeti KMÜ koosolekul vajalikuks vähendada elamumajandusse kavandatud 140 mln krooni suurust investeeringut 40 mln krooni võrra.

Tammsaare väitel läheb enamik elamumajanduse investeeringutest Tallinnale, kes on tuleval aastal kavandanud 89,2 mln krooni odavate elamispindade loomiseks. Linna elamumajanduse täpse arengukava määratlemiseks ootab linnavalitsus seniajani rahaeraldust riigieelarvest. 10 mln krooni võrra otsustati kärpida 1999. a põllumeeste otsetoetusi.

Peale investeeringute vähendamise liidetakse Järvani selgitusel kokku kõigi ministeeriumide autode-, soetus- ja remondikulud ning selle põhjal arvutatakse iga ministeeriumi kohta summa, mis minister peab oma valitsemisalas maha võtma.

Valitsuse visiooni eelarve kärpimisest esitab homme riigikogule rahandusminister Mart Opmann.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing