Peep Sooman • 1. detsember 1998 kell 22:00

Jõuluõlu loob jõulutunde

Maitstes jõuluõllesid ning võrreldes õllede hindu, võib kinnitada, et lihtsalt napsitamiseks kõlbab ka odavam ning veelgi kangem õlu. Tõenäoliselt on inimeste meeli ülendanud esimesed jõulukaunistused, ja kange, tumeda ning magusa eripruuli mekkimisega püütakse saada osa alanud jõuluelevusest.

EKS Kaubamaja toiduainete osakonna juhataja Silvi Kask kinnitab, et jõuluõlu on juba detsembri alguses oma olemust õigustanud. Inimesed ostavad seda, sest tume porter tekitab mõnusa jõulutunde. Talve värk, tõdeb Kask. Ta ise on maitsnud kõiki kaubamajas müüdavate jõuluõllede marke ning sõnab, et ka naisterahval sobib vahetevahel juua tumedat jõuluõlut.

Kask ütleb, et jõuluõlut ostavad sellised inimesed, kes tahavad seda koduses hubases miljöös nautida. Joodikud jõulupruuli ei osta, on Kask kindel.

Tallinna Kaubamaja toiduainete osakonna juhataja asetäitja Reet Rum ütleb, et jõuluõlut ostetakse juba detsembri alguses palju. Ehkki tarbimine on vähenenud, müüb Tallinna Kaubamaja üle saja pudeli jõuluõlut päevas. Soosituim mark on Saku Jõuluporter, mis jääb veidi veel Saku Originaalile alla, lausub Rum.

Saku õlletehase infojuht Ruth Roht kinnitab, et jõuluõlut müüakse tunduvalt üle plaani. Kokku toodetakse Sakus 470 000 liitrit jõuluõlut. Võrreldes eelmise aastaga on läbimüük suurenenud üle 5 protsendi.

Eelmisel aastal sai jõuluõlu enne pühi tehases otsa, ehk tänavu tänu suuremale tootmismahule jätkub, arutleb Roht.

Tartu õlletehas tootis tänavu 110 000 liitrit jõuluõlut, tehase laos on õlu juba peaaegu otsas, räägib müügidirektor Lauri Kasemets.

«Ei teagi täpselt, kui palju on kauplused õlut maha müünud, kuid üldiselt läheb kenasti,» kiidab ta. Kasemets hellitab lootust, et eriõlu jõuluks täiesti otsas pole.

Jõuluõlle müügitulemustega on rahul peale suurtootjate ka väikeste õlletehaste esindajad, kes kinnitavad, et õlut siiski veel jätkub. Jätkub ka jõulumeeleolu.

Hetkel kuum