Silva Männik • 9. detsember 1998 kell 22:00

Mölder kandideerib Leksi nõukogu juhiks

Leks Kindlustuse juhatuse esimees Raul Kastan ütles eile, et kuna suurim aktsionär Ühispank on otsustanud Leksiga koostööd jätkata, näeks ta nõukogu esimehe kohal meelsasti Ühispanga esindajat Targo Rausi. Kastan kinnitas, et teine kandidaat Leksi nõukogu etteotsa on Hüvitusfondi endine juhatuse esimees Arle Mölder.

Mölder lausus eile, et ta osaleb kindlasti homsel Leksi nõukogu istungil, kuid väitis, et ei tea veel kandideeri-

misest nõukogu esimehe kohale. Mölder keeldus vastamast küsimusele, keda ta näeks Leksi nõukogu esimehena.

Hüvitusfondi nõukogu süüdistas Arle Mölderit fondi 80 miljoni kroonise poolaasta kahjumi tekitamises ja kahtlaste tulevikutehingute sõlmimises Ühispangaga. Hüvitusfondi nõukogu vabastas Arle Mölderi ametist 21. oktoobril, kuid jättis ta tagasi kutsumata Leks Kindlustuse nõukogust.

Ühispanga arendusjuht Jürgen Lamp avaldas arvamust, et nõukogu esimehe valimisel suureks võitluseks ei lähe. Leksi aktsionäride ring ei ole selleks niivõrd killustunud ja kuna Ühispank tahab seniste omanike ja seltsiga koostööd jätkata, tuleb sellest lähtuvalt ka nõukogu juhi valimise otsus, rääkis ta.

Leksi teise suuromaniku Swiss Re esindaja Mati Klaar ei soovinud ennustada, kes võib valituks osutuda, kuid ütles, et nemad ei sooviks sellel kohal näha finantsorganisatsiooni halva käekäiguga seotud inimest.

Seni oli Leksi nõukogu esimeheks Guido Sammelselg, kes jätkab kevadel toimuva uue nõukogu valimiseni nõukogu liikmena. Sammelselg esitas esimehe kohalt tagasiastumispalve isiklikel põhjustel.

Tänasel koosolekul esitleb Ühispank Leksi nõukogule oma strateegia kindlustustegevuses, mida nõukogu Kastani sõnul tõenäoliselt aktsepteerib. «Loodame koostöös Ühispanga uue omaniku SEBi ja tema tütarfirmaga, kindlustuskontserni Trygg-Hansaga Balti riikide kindlustusturule vaadata,» lausus ta.

Lamp rääkis, et kuna Ühispank on otsustanud Trygg-Hansa toel kindlustusseltsiga koostööd arendama hakata, lõpetatakse seltsile uue välispartneri otsimine. «Oleme oma osalusega rahul,» lisas Lamp.

Ühispangale kuulub 35% Leks Kindlustuse aktsiatest, suuruselt teine aktsionär Swiss Re omab 16% aktsiatest. Hüvitusfondi osalus Leksis on 4%.

Hetkel kuum