Toormehinnad ohustavad dollarit

Tõnis Oja 10. detsember 1998, 00:00

USA dollari kurss langes eile Euroopa turgude avanedes järsult nii Saksa marga kui ka Jaapani jeeni suhtes. Dollari kursile mõjus nõrgestavalt aktsiahindade langus Wall Streetil ning eriti toorainehindade langus. Ameerika suurematel kaubabörsidel alanesid peaaegu kõigi põllumajandussaaduste ja toormete hinnad. Toormehinnaindeks langes viimase 26 aasta madalaimale tasemele.

Toormehindade languse suurimad ohvrid olid nende riikide valuutad, mille peamiseks ekspordiartikliks on toorained, näiteks Austraalia dollar, mille kurss langes viimase kahe kuu madalaimale tasemele. Toormehindade jätkuv alanemine süvendab ülemaailmset deflatsiooniohtu, mis ohustub eriti dollarit ja sellega seotud valuutasid.

Samas ootasid investorid ka USA andmeid väliskaubandusbilansi kohta. Ühendriikide jooksevkonto defitsiit kasvas kolmandas kvartalis 8,1 protsendi võrra rekordilisele tasemele -- 61,3 mld dollarit. Analüütikud uskusid enne andmete avaldamist, et 60 mld dollari taseme ületamine viib dollari kursi alla 1,66 Saksa marga taset. Vahetult pärast andmete avaldamist olulist USD kursimuutust küll ei toimunud ning Ühendriikide valuuta maksis 1,665 marka (13,32 krooni).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing