Silva Männik • 13. detsember 1998 kell 22:00

Polaris vajab kiiret selgust

Ridaste märkis, et Polaris on hetkel maksevõimeline ning tema kindlustustehnilised reservid on seadusega nõutud suurustes kaetud. Tema sõnul vajab Polaris kiiresti selgust ERA Panga saatuse suhtes, mille moratoorium võib seaduse kohaselt kesta kuni aprillini.

Ridaste hinnangul ei pea selts nii kaua ilma selguse saamiseta maksevõimelisena vastu. Seoses teadmatusega ERA Panga moratooriumi saatuse kohta langeb seltsi maine klientide silmis.

Kui uusi lepinguid enam juurde ei tule, kahaneb seltsi kogutavate preemiate maht pidevalt, samas kui nõuete mahud kasvavad.

Teisalt on enamik Polarise deposiitidest kinni ERA Pangas. Osa on nendest pikaajalised hoiused, mida seni ei ole vaja olnud realiseerida. Kuid kui kohustuste täitmiseks selleks vajadus tekib, siis ei saa selts seda teha. Seetõttu peab Polaris konservatiivsusest lähtuvalt need deposiidid oma bilansis maha kandma.

Enne kevadet ilmnevate võimalike raskuste korral võib rahandusministeeriumi litsentsikomisjon kindlustus-

inspektsiooni ettepanekul Polarise litsentsi lõpetada.

Ridaste tunnistas, et Polaris-Elu ostmiseks on sellisel juhul huvilisi palju ning tema portfelli üleandmisel erilisi probleeme ei tohiks tulla.

Polaris-Vara on aga Polaris-Elu omanik, kes saaks elukindlustusseltsi müügitehingu pealt piisavalt raha oma tegevuse jätkamiseks ka ERA Pangas oleva raha täieliku kaotamise korral.

Polarise tegevdirektor Martin Kuusik ütles, et sellel nädalal peab Polaris kindlustusinspektsiooni aktile kirjalikult vastama. Ta lubas kommenteerida seltsi seisukohta pärast selle valmimist.

 

Hetkel kuum