Kaja Koovit • 22. detsember 1998 kell 22:00

Uus omanik lõi platsi puhtaks

Pennu uue tuumikomaniku Cresco Investeerimisgrupi eestvedamisel toimunud revisjoni tulemusena kinnitati Pennu 1998/99 majandusaasta esimesel poolel saadud kahjumiks 12 mln krooni ja potentsiaalseks kahjumiks veel 15 mln krooni.

Lisainvesteeringute maht ja strateegilise partneri kaasamise kava peab Pennu nõukogu esimehe Indrek Rahumaa sõnul selguma paari lähema kuu jooksul. Rahumaa ei lükanud eile ümber kuuldusi, et viimasel ajal on peetud läbirääkimisi Pennu aktsiate müügi üle Eesti suurimale arvutitootjale Microlink. Viimasega peeti ühinemisläbirääkimisi ka suvel, tulemusteni jõudmata, sest Pennu hindas tehingut endale kahjulikuks.

Eilsel PCTG aktsionäride üldkoosolekul viibisid ka praegu vaid ühte Pennu aktsiat omava Microlinki esindajad.

Koosolekul viibinud kümmekond aktsionäri kiitsid heaks ka senise nõukogu tagasikutsumise ning valisid uue nõukogu koosseisus Toomas Leis (ASi Estonian Air asepresident), Andri Hõbemägi (Hansapanga korporatiivpanganduse osakonna töötaja), Andres Rätsepp (Cresco Investeerimisgrupi juhatuse esimees) ja Indrek Rahumaa (Cresco Investeerimisgrupi nõukogu esimees).

Cresco Investeerimisgrupp osales koos Taani Maerskiga Estonian Airi erastamisel, Hansapank on Pennu suurim võlausaldaja.

Pennu eelmise nõukogu liikmetele ei teinud uued omanikud ettepanekut jätkata.

Esmaspäeval Pennu juhatuse liikmeks valitud Tartu õlletehase tegevdirektor Arho Anttila valiti eile üheliikmelise juhatuse juhatajaks.

Anttila lausus, et Pennu tulevikustrateegia näeb ette keskendumist põhitegevusele ja ekspordi laiendamist.

Sügisel rahapuuduses vaevelnud Pennul pole Anttila sõnul uute omanike lisandumisega enam finants-

probleeme. Samas ei ole uued omanikud seni Pennusse investeerinud. Anttila sõnul ei ole veel selge, kas Pennu edasiseks põhitegevuseks kujuneb arvutite tootmine ja müük või infosüsteemide projekteerimine.

Hetkel kuum