5. jaanuar 1999 kell 22:00

15tolline monitor

Reeglina on hind üsna otseselt seostatav silmade heaoluga, kui see ka esimesel hetkel välja ei paista. Kallimatel monitoridel on ekraanipind parema peegeldusvastase kattega ja pilt muidu ka teravam. Eriti tuleb aga hinnavahe välja siis, kui monitor on aasta-paar vana -- mida odavam, seda kiiremini pilt uduseks läheb. Ei aita siin enam filtrid (mis odava ja kalli monitori hinnavahe kergesti tasa teevad) ega muu.

Vähemalt ühel tabelis toodud monitoridest on ka kõlarid sisse ehitatud. Multimeedia-maailmas on see igati abiks, sest kuigi nende helikvaliteet ei anna koduste kõlarite omaga võrrelda, on see ikkagi etem lahendus kui kobakad (ja ka unist häält tegevad) kõlarid arvuti kõrval.

Mõeldes oma silmade tervisele, tasub resolutsiooni ehk eraldusvõimega ettevaatlik olla. Mitte kõigil siintoodud monitoridel ei pruugi 1024x768 rezhiim silmale meeldiv olla. Ja isegi juhul, kui pilt on OK, võib kribu lugemine ikkagi silmadele põntsu panna.

Kui sul on probleem, et kogu info ekraanile ära ei mahu, osta parem 17tolline monitor (või veel suurem). Suuremate monitoride hinnad on viimasel ajal päris soodsaks läinud ja omada laual näiteks 19tollist pole enam sugugi luksus või arvutigraafiku unistus.

Autor: Peeter Marvet

Hetkel kuum