5. jaanuar 1999 kell 22:00

Rein Kuusmik tahab osta Virkot

Eelmise aasta lõpul toimunud esimeses voorus jäi Püssi plaaditootja Repo Vabrikute 8,5 miljoni kroonine ostuhind pakkumuseks loodud ASi Selertes Grupp pakkumusele 0,1 miljoni krooniga alla.

«Kui pankrotihaldur ütles eelmine kord, et oli kobe pakkumine, siis teeme veel kobedama,» kommenteeris Repo Vabrikute juhatuse esimees Rein Kuusmik. Kui palju Repo Vabrikud pakkumuses hinda tõstab, ei soostunud Kuusmik avaldama.

Ehkki pakkumused olid juba esimeses voorus suhteliselt head, pidas Virko võlausaldajate moodustatud pankrotitoimkond neid siiski liiga väikeseks, rääkis Virko pankrotihaldur Veiko Valgma. Esimese pakkumisvooru ajal hindas pankrotitoimkond Virko vara väärtuseks 12 mln krooni, teises voorus vähendas hinda 10 miljoni kroonini.

Virko suuremad võlausaldajad on Ühispank ja maksuamet. Ühispank on ka Virko vara osta sooviva Repo Vabrikute üks suuromanikest.

Kuusmik põhjendas pakkumuse tõstmist sellega, et Virko on töövõimeline firma, kus saab Repo Vabrikute toodetud plaadid vääristada mööbliks, mille tootmine annab enam kasumit poolprodukti plaadi tootmisest. «Hingeliselt on Virko meiega seotud, aga seni väärtustasid plaadi mööblivabrikud, kes selle pealt ka kasumi võtsid,» kommenteeris Kuusmik.

Kuusmiku sõnul lihtsustab Virko juhtimist ka see, et ettevõte asub Püssi puitplaaditootjast Repo Vabrikud napilt 20 kilomeetri kaugusel. Repo Vabrikute eelmise aasta puhaskäive oli 339 miljonit krooni. Firma puhaskasum oli Kuusmiku kinnitusel vähemalt 15 miljonit krooni.

Esimeses voorus suurima pakkumuse teinud Selertes Grupi esindaja advokaadibüroo KPIV jurist Kaidar Sultsan ei kommenteerinud eile, kas tema esindatav firma ka teises voorus pakkumuse tegi. Ta ei avaldanud ka, kes on Selertes Grupi omanikud.

Lisaks eelnimetatuile tegid esimeses voorus Virko varale ostupakkumused ka OÜ Miller & Presmann, keda esindab advokaadibüroo Concordia, ning AS Thulema, kelle Kose tehas komplekteerib mööblit Virkos ja Võru mööblivabrikus ASis Wermo toodetud detailidest.

Kohtla-Järve köögimööbli vabrikus Virko töötas enne pankrotistumist 160 inimest. Firma enamusaktsiad kuulusid vendadele Margus ja Jaanus Hiiele ning nõukogu esimehele Ülo Napale.

Autor: Koit Luus

Hetkel kuum