Aili Kukumägi • 7. jaanuar 1999 kell 22:00

Eesti mägedel saab

talvesporti harrastada

Lumevaese ja pimeda talve kiuste saab talvespordiga tegeleda Eesti mägedel, mille nõlvad on valgustatud ja lumekahurite abiga laskumiseks sobivaks tehtud.

«Paljud inimesed ei oska arvatagi, et võiks praegu Eestis mäesuusatamisega tegeleda, sest lund ju ei ole,» öeldakse ASist Kuutsemäe.

Lumekahurid on küsitletud mägede eest hoolitsevatest firmadest kolmel. Kuutse mäel saab näiteks praegu kuuest nõlvast kahel laskuda. Väiksel Munamäel on samuti kuuest nõlvast kaks lume all, lumekatte paksus on pool meetrit.

Väikse Munamäe eelistajatel tasub teada, et esmaspäeviti on mäehooldepäev ja mäesuusatamist saaks ainult siis harrastada, kui soovist ette teatatakse.

Kui taevataat ette ei jõua, siis sajab kunstlumi Tehvandi mäele umbes nädala pärast. Tehvandi mäe lumekahurid olid nimelt hõivatud murdmaasuusatamise maailmakarikaetapi ettevalmistamisega.

Kui aga külmakraade ei ole, siis ei ole lumekahurite tööst kasu. Et lumi püsima jääks, peab maa külmunud olema.

Tehvandi mäelt öeldakse, et tänavu on esimene talv, kus praegusel ajal looduslikku lund ei ole.

Spordipäeva saab pikendada tänu valgustusele, mis on kolmel nimetatud mäel. Peale selle on Otepääl valgustatud ka Piiri mägi ja Marjamägi ning Võrumaal Kütiorg.

Mäesuusavarustust saab laenutada kõigist kõrvalolevas tabelis toodud mägede eest hoolitsevatest firmadest peale Landbergi, kelle halduses on Otepää Ansomägi.

Lisaks võib laenutada lumelaudu Kütiorus, Kuutse mäel ja Väiksel Munamäel. Viimane pakub ka murdmaasuusavarustuse laenutamise võimalust. Kuutse mäel saab laenutada ka mootorkelke, mille ühe tunni hind on 700 krooni.

Suusaõpet pakutakse Kütiorus, Kuutse mäel, Tehvandi mäel ja Väiksel Munamäel.

Tehvandi mäel korraldatakse soovi korral ka võistlusi, kohapealt saab rinnanumbrid, rajamõõtjad ja muu vajaliku. «Ainult autasude eest peab hoolitsema klient ise,» lisati Tehvandist.

Hetkel kuum