13. jaanuar 1999 kell 22:00

Norma jääb edasi aktsiaturule

«Sellised jutud on puhas spekulatsioon,» ütles eile Norma suuromaniku Norma Grupi nõukogu esimees Jüri Käo. «Me ei ole seda mitte kunagi arutanud ja jätkame kindlalt börsil olemist,» kinnitas Käo. Põhjendades vajadust jääda Tallinna väärtpaberibörsi põhinimekirja, rääkis Käo, et avalik ettevõte on alati tugevam kui mitteavalik ettevõte.

Börsil olemine teeb ettevõtte seestpoolt tugevamaks, konkurentsivõimelisemaks. «Börsilt äraminek tekitaks ilmselt ettevõtte suhtes negatiivset suhtumist,» sõnas Käo.

«Vähemalt praegu ei pea me küll otstarbekaks börsilt ära minna,» kinnitas Käo.

Varem Tallinna börsil noteeritud ettevõtetest on tänaseks sealt lahkunud ESS. Lahkuda on soovinud ka Tallinna farmaatsiatehas, kuid seni ei ole Tallinna väärtpaberibörsi noteerimiskomisjon selleks luba andnud.

Norma juht lükkas ümber ka väite, justkui Norma Grupp võiks oma osaluse Normas lähiajal müüa Rootsi autotarvikute tootjale Autoliv. «Kindlasti ei ole need jutud Norma müügist Autolivile tõsised,» ütles Käo. «Lähiajal ehk aasta jooksul ei ole ette näha, et Autoliv võiks Norma omanikuks saada,» ütles Käo.

Ta möönis samas, et ehkki osaluse müümine ei ole praegu aktuaalne, ei saa samas kunagi midagi täielikult välistada.

Käo ütles, et Norma avalikustab möödunud aasta majandustulemused Tallinna börsile ilmselt 15. jaanuaril ja enne seda neid kommenteerida ei soovi. Küll aga mainis ta, et Venemaa raha devalvatsioonist tekkinud probleemid on Norma tänaseks lahendanud. Möödunud aasta kevadel ja suvel Normale probleeme tekitanud Venemaa autotööstuste tavapärasest tunduvalt suuremaks kujunenud võlgnevus Norma ees on taandunud normaalsele tasemele. «See debitoorne võlgnevus on praegu meil kindlalt kontrolli all,» lausus Käo.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum