Sirje Niitra • 13. jaanuar 1999 kell 22:00

Olümpial uus juht

Pikka aega Palace'i hotellis juhtivail kohtadel ja viimasel ajal Silja Line'i tegevdirektorina töötanud Feliks Mägus (38) lubab hoida saavutatud taset.

Reval Hotelligrupi nõukogu esimees ja Olümpia hotelli juhatuse esimees Tarmo Sumberg ütles, et poolteist aastat tagasi võeti austerlane Bernhard Loew tööle selleks, et tuua hotelli rahvusvahelist kogemust ja anda uusi ideid hotelli tipp- ja keskastme juhtidele. «Arvan, et see ülesanne on nüüd hästi täidetud ja vajalikud protsessid käima lükatud,» märkis ta.

Sumberg ei varjanud, et üks välismaalasest juhi eestlase vastu vahetamise põhjus oli majanduslik kaalutlus. «Selge, et Kesk-Euroopa tippjuhi elustandard ja palganõudmine on harjumuspäraselt kõrge. Leidsime, et Eestis on sellele kohale sobiv kandidaat, kes võib teha sama head tööd, « selgitas ta.

Bernhard Loew, kes annab Olümpia hotelli juhtimise lõplikult üle 8. märtsil, ütles, et soovis tuua hotelli uut mõtlemist ja avaldas arvamust, et see ka õnnestus. Oma saavutuseks pidas ta personaalse klienditeeninduse rakendamist. Austerlane kiitis siinseid töötajaid, kes saaks tema hinnangul ükskõik millises maailma paigas edukalt hakkama. Olümpia tugevuseks pidas ta gruppi kuulumist, mis võimaldab ära kasutada teiste lülide võimalusi ja teha koostööd.

Mägus põhjendas oma töökohavahetust, et Silja Line Eestis said tal juhatuse esimehena püstitatud eesmärgid saavutatud ja nüüd jätkab ta seal nõukogu liikmena. Ta tunnistas, et mõnevõrra mõjutas seda laevafirma otsus mitte valida Helsingi--Stockholmi liinil vahesadamaks Tallinna.

«Hotellindus on mulle südamelähedane ja ükskord tulnuks ma ikka tagasi,» märkis mees, kes töötanud kaheksa aastat juhtivatel kohtadel ASis Finest Hotel Group ja olnud aastail 1996--97 ASi Hotell Olümpia nõukogu liige.

Mägus ütles, et tema töö oli Silja Line'i teenistuses hästi tasustatud ja see polnud lahkumise põhjuseks. Endale seab ta Olümpia uue tegevjuhina ülesandeks eelkäija saavutatud taseme hoidmise.

Tuleva aasta olulisema uuendusena hotellis Olümpia nimetas Sumberg parkla rajamist hotellihoone taha. Nõudluse kasv hotellikohtade järele sel aastal Sumbergi hinnangul aeglustub. Viimase suundumusena nimetas ta ärireisijate arvu stabiliseerumist. Jõudsalt on kasvanud turistide osakaal külastajate hulgas.

Hetkel kuum