21 jaanuar 1999

Sonera jälgib konkurente

Rootsi Telia tegevdirektor Jan-Åke Kark ütles Stockholmis, et Soneraga ühinemine ei ole välistatud ja et tema peaks seda üsna heaks lahenduseks. Rootsi peaministri Göran Perssoni arvates on põhjamaise teleliidu edasine süvendamine üsna tõenäoline.

Sonera infodirektor Jari Jaakkola nimetas Telia ja Telenori otsust täiesti ootuspäraseks ja strateegiliselt õigeks lahenduseks.

Soome Kauppalehtis ütles Jaakkola, et Sonera jälgib arengut ja kaalub kõiki Sonerale kasulikke alternatiive. Ent Taloussanomates kinnitas ta, et Sonera ei ole Telia ja Telenoriga laialdasest koostööst huvitatud, sest need on põhiliselt fikseeritud võrgu firmad, kellele kuulub 100% oma riigi fikseeritud võrgust, Sonera aga, kellel on ainult 28% võrgust, paneb põhirõhu mobiilsidele. Sel põhjusel on Sonera strateegiliseks eesmärgiks teha koostööd infotehnoloogiafirmadega, rõhutas ta.

Sonera infojuht avaldas arvamust, et Telia ja Telenori ühinemine ei takista neil jätkamast Soneraga väljakujunenud rahvusvahelist koostööd näiteks Baltimaades ja Ungaris. «Nii Eestis, Lätis kui ka Leedus on meil Teliaga ühine eesmärk: suurendada meie osalusfirmade väärtust, ja vaevalt et Telia ja Telenori ühinemine seda väärab,» ütles Jaakkola.

Neljanda põhjamaise telekommunikatsioonifirma Tele Danmarki tegevdirektor Henning Dyremose prognoosis, et Telia ja Telenori ühinemise tulemusena suureneb konkurents Rootsis ja Norras ning seal tuleb edaspidi teha suuremaid investeeringuid.

Telenori tegevdirektor Tormod Hermansen on informeerinud Dyremoset, et Telenor loobub Tele Danmarkiga koostööst Telenordias. Talle kuulub seal kolmandik aktsiatest, millest poole äraostmise õigus on Tele Danmarkil, kes seda õigust ka kasutab.

Autor: TS

Hetkel kuum