Erik Samel • 31. jaanuar 1999 kell 22:00

Elamumaa hind on välja kujunenud

Maaturu areng on toimunud küllaltki aeglaselt. Veel aasta-poolteist tagasi tehti tehinguid maaga sedavõrd vähe, et keskmist turuhinda oli nii mõneski piirkonnas raske välja tuua. Tänaseks on maaturg arenenud kinnisvaraturu teiste liikidega võrreldavaks koostisosaks.

Tallinnas on krunte saada enamikus piirkondades, suhteliselt palju krunte on müügil näiteks Kakumäel. Seal on tagastatud maa jagatud väiksemateks kruntideks ja käib kommunikatsioonide rajamine.

Krunte ostavad praegu peamiselt rikkad inimesed, et sinna oma soovide järgi maja peale ehitada. Mõnigi ostab maatüki kui investeeringu tulevikku. Neid ostjaid on vähe, kelle rahakott vaid maa ostmist kannatab ning kes sinna elamu rajamise tulevikku lükkavad.

Mendelson & Co maakleri Hannes Käbi sõnul need, kes täna maad ostavad, valivad hoolikalt ja kui kaup on väärt, siis nõutav hind ka makstakse. Samuti Uus Maa maakleri Siim Mesila kinnitusel saab hea krundi eest head hinda. Näiteks Nõmmel müüdi hiljuti 1100 ruutmeetri suurune krunt maha 520 000 krooniga.

Maa hind on Tallinnas püsinud stabiilne ning kuna nõudlust on küllalt palju, siis pole hindade üldist langust oodata. Küll aga on suuri raskusi selliste linna servas asuvate maatükkide müügiga, kus pole isegi vett ja elektrit.

Hetkel kuum