3. veebruar 1999 kell 22:00

Kreenholm jätkab kõnelusi vee hinna üle

ASi Narva Vesi peadirektor Aksel Ers ütles, et ettevõte on teinud Kreenholmile korrigeeritud pakkumuse, sest eelmist ei aktsepteeritud. Nüüd on mõlemat poolt rahuldava lahenduse saavutamine tõenäoline. Ersi sõnul on olnud järeleandmisi rohkem Narva Vee poolt.

«Võib-olla meie pakutud hinnabaas vastaspoolt ei rahulda, kuid ise näeme, et see on hea pakkumine,» märkis Ers.

Narva Vee pakkumus on suunatud kolmele järgnevale aastale, ütles Ers. «Kuid me pole võimelised riigimaksude tõuse enda kanda võtma,» lisas ta.

Kreenholmi Valduse ASi peadirektori Meelis Virkebau sõnul peab ettevõte uut veetariifide ettepanekut analüüsima. Ta ei välistanud homme kokkuleppe saavutamist.

Virkebau ütles, et algselt oli heitvete korral hinnatõusuks ette nähtud 40 protsenti, korrigeeritud tariifi järgi on see 15 protsenti. Vee puhastamine kallineks 5 protsenti.

«Narva Vesi garanteerib hinnad vähemalt kolmeks aastaks, igal aastal tõuseb hind 5 kuni 8 protsenti,» ütles Virkebau.

Virkebau sõnul oleneb tariifidest see, kas Kreenholm jätkab tulevikus koostööd Narva Veega ning samuti regiooni ja linna puhastusseadmete rekonstrueerimine.

«Mõlemale poolele on oluline, et asjad saaksid lõpuni selgeks,» tõdes Virkebau. «Mul on hea meel, et käib normaalne dialoog,» lisas ta.

Kreenholmi osaNarva Vee klientide hulgas ulatub kokku ligi ühe kolmandikuni.

Autor: BNS

Hetkel kuum