10. märts 1999 kell 22:00

Ühispank ootab Jegorovi kinnistu nõude rahuldamist

«Seda raha pole meile keegi üle kandnud, kohvris toonud ega kinnitanud selle maksmist garantiikirjaga,» ütles Ühispanga riskikapitali osakonna juhataja Guido Gritsenko.

Ühispanga poolt Jegorovi kinnistu omanikfirmale Crag Kinnisvara antud laenu tagamiseks arestis täitevosakond eelmisel reedel kinnistu hinnaga 40 miljonit krooni. Panga nõue Crag Kinnisvara vastu on 37 miljonit krooni.

Gritsenko ei nõustunud eile teisi pakkumisi kommenteerima, väites samas, et pangale on tehtud mitmeid erineva sisuga pakkumisi. «Täitevmenetlus jätkub seadusest tuleneva korra järgi,» lausus ta.

«Kuni enampakkumise päevani ei keela keegi võlga vahetult nõudjale maksmast,» ütles linnakohtu täitevosakonna juhataja Ingrid Aljas. Kui keegi Ühispangale vahepeal võla tasub, saab pank võtta kinnistult maha hüpoteegi ja täitevamet kinnistu võõrandamise keelu, selgitas ta.

Kalle Tennole ja Eino Tammele kuuluva kinnistu omanikfirma aktsiate ostuks on Saksa kinnisvaraarendusfirma Future Office Management sõlminud väidetavalt suulise lepingu Ühispanga presidendi Ain Hanschmidtiga. Saksa firma osanik ja tegevjuht Reinhard Walter süüdistab Hanschmidti lubaduse murdmises, sest viimane on sõlminud kinnistu müügi eellepingu Itaalia suurärimehe Ernesto Preatoniga.

Hanschmidt ütles teisipäeval, et Ühispangal pole vahet, kes kinnistu ostab, pank on huvitatud laenu tagasisaamisest. «Põhiküsimus on, kes enne majaomanikega kokkuleppele jõuab kinnistu omanikfirma Crag Kinnisvara aktsiate müügis,» lausus ta.

Autor: BNS

Hetkel kuum