Kristi Malmberg • 25. märts 1999 kell 22:00

Mart Laari valitsus alustab esmaspäeval

Peaminister Mart Laari hinnangul peaks esialgne pilt negatiivse lisaeelarve koostamise osas olema selge teisipäevaks. Lõpliku otsuse selles osas langetab valitsus tänavuse aasta nelja kuu riigieelarve laekumise põhjal.

«Minu enda päris esimene ülesanne on aga peaministri kodulehekülje taas aktiivseks muutmine,» ütles Laar. Eilsest saab jälle peaministrile elektroonilisel teel kirju saata ja arvamust avaldada.

Valitsus koguneb esimesele kabinetiistungile esmaspäeval ning teisipäeval algab valitsuse tavapärane töö.

Välisminister Toomas Hendrik Ilves ütles, et tema juhtimisel hakkab välisministeerium senisest tunduvalt rohkem tähelepanu pöörama Eesti ekspordi ja majandussidemete arendamisele. Samuti tuleb välisministri väitel Euroopa Liidu poole liikudes säilitada vabakaubandusleping Läti ja Leeduga, juhul kui sellest lepingust tõepoolest kasu on.

Ekspeaminister Mart Siimann nentis eile, et ministri töö näol on tegemist arvatavasti kõige raskema tööga Eestis. «Selles töös on suhteliselt vähe tunnustust ja palju kriitikat,» märkis Siimann, kellest eile sai riigikogu lihtliige.

Varem Siimanni valitsust üsna teravalt kritiseerinud Laar tänas samuti eelmist valitsust tehtud tööd eest. Peaminister selgitas, et Isamaaliit on tunnustanud eelmise valitsuse otsuseid, kuid neid on lihtsalt vähevõitu olnud. «Kindlasti on Eesti liikunud õiges suunas ega ole oma valikutest kõrvale kaldunud,» märkis Laar.

Valitsuse vahetuse tulemusena lahkusid eile riigikogust Siimanni ning ministrite Andres Variku ja Villu Reiljani asendusliikmed. Samas tuli paremerakondade ridadesse 10 asendusliiget riigikogust valitsusse lahkunute asemele.

Selle tõttu lükkas riigikogu juhatus eile edasi ka alatiste komisjonide esimeeste valimise ajani, mil asendusliikmed on komisjonide nimekirjadesse kinnitatud. Vastasel korral saanuks opositsioon komisjonides ülekaalu ja kinnitanuks juhtideks enda esindajad.

President Lennart Meri kinnitas uue valitsuskabineti kolmapäeva hilisõhtul vahetult pärast Prantsusmaalt naasmist.

Hetkel kuum