Viktoria Korpan • 27. aprill 1999 kell 22:00

Norra kontserni tütarettevõte huvitub Kohila paberivabrikust

Lindegaard Eesti ASi projektijuht Andrus Pavelson kinnitas eile ettevõtte huvi Kohila paberivabriku vastu, kuid ei soovinud täpsustada, kui suur on Lindegaard Eesti pakkumine. «Huvi on tingitud emafirma Lindegaard ASA soovist oma tegevust Eestis laiendada,» ütles Pavelson.

Kohila paberivabrikuga samal territooriumil tegutsev Walki Paberisto AS kannab eelmisest nädalast nime Lindegaard Eesti AS ja kuulub Norra kontsernile Lindegaard ASA.

«Praegu tuntakse vara vastu vähe huvi ja potentsiaalsed ostjad ootavad viimast hetke,» nentis Kohila paberivabriku pankrotihaldur Andres Alaver. Vabriku uus ostja selgub 10. mail.

Uut omanikku oodates ei ole pankrotis Kohila paberivabrik tootmist peatanud.

Andrus Pavelson ütles, et juhul kui Lindegaard Eesti omandab paberivabriku, säilitavad vabriku sada töölist oma töökohad.

Kehra paberivabrikut Horizon omava Tolarami Grupi juhi Sonny Aswani sõnul ei ole Tolarami Grupil plaanis Kohila Paberivabrikut omandada.

«Olime huvitatud Kohila Paberivabriku paberimasinast,» lausus Aswani. «Meie Kehra vabriku tehniline personal ei soovitanud meil pärast masina ülevaatamist seda osta, kuna me ei saa seda kohe tervikuna kasutada.»

Lindegaard ASA kontsernil on 11 toote- ja 14 müügiettevõtet üle Euroopa, mis tegelevad peamiselt plastikust kantseleitoodetega. Lindegaard Eesti ASi on Lindegaard ASA investeerinud ligi 10 miljonit krooni. Walki Paberisto ASi 1998. aasta käive oli 105 miljonit krooni. Selle aasta esimese kvartali käive oli 30 miljonit krooni ja prognoositav aastakäive on 120 miljonit krooni. Lindegaard Eesti kuukasum on üks miljon krooni.

Kohila paberivabrik toodab vihikuid ja muid koolitarbeid. Pankrot kuulutati välja märtsis ja kokku on vabrikul ligi 42 mln krooni võlgu.

Hetkel kuum