3. mai 1999 kell 22:00

Lõhkumis- ja muukimiskindlus ühinesid

tootja: ASSA AB

võtmekombinatsioone: 1,4 miljonit

võtmed: patenteeritud

hind: 2000 krooni

Uus lukk on kombinatsioon plaatmuuk- ja tihvtmehhanismist. Ühendatud on plaatmuuklukkude lõhkumiskindlus (puuduvad väljaulatuvad osad) ning tihvtlukkude muukimiskindlus.

Lukk on ilma linkideta ja mõeldud kasutamiseks lisalukuna või ustele, kus linki ei vajatagi.

Lukustuskeel on konksukujuline, mis surub ukse tihedalt vastu raami, muutes ukse lahtikangutamise peaaegu võimatuks. Avamisel peab konkskeel liikuma üles, mis lisab vastupidavust lõhkumisele.

Plaadid asuvad kassetis, mis annab lisakaitse lõhkumise, puurimise vastu. Võtme kaotamise korral saab uue luku ostmise asemel ära vahetada kasseti koos luku sisuga.

Uudse lahendusena on plaatmuuklukul seespoolne väändenupp. Kodus olles on ust mugav avada nupust, mis võimaldab kriisiolukorras kiiresti väljuda. Kodunt lahkudes saab väändenupu välja lülitada luku otsaplaadil olevast niplist ning lukk on turvaasendis.

Lukul on 1,4 miljonit võtmekombinatsiooni ehk igale eestlasele oma võti. Võti on valmistatud kergest ja tugevast alumiiniumisulamist. Materjal ei sisalda niklit ja on seega allergiavaba.

Nii välimine kui sisemine võtmeava on kaitstud lukuraami sees olevate kilbikestega, mis takistab tolmu sattumist lukuauku, samuti kaitseb tuule või võõra pilgu eest.

Lukku on kerge ühendada mikrolülitiga, mis annab alarmi luku avamise korral.

Luku võtmed on patenteeritud, mis tagab kontrolli lisavõtmete valmistamise üle. Lisavõtmeid on võimalik tellida ainult võtmekaardi alusel.

Hetkel kuum