Välishuvi Telekomi vastu elavdas börsi

Börsi 24 mln kroonisest päevakäibest andis Telekom üle 10 miljoni. Hansapanga maakler Mattias Mustonen ütles, et eile vedas Eesti Telekomi aktsia vastu Londoni börsil ilmutatud huvi kaasa ka teised aktsiad.

«Võib-olla mõjutas eilset turgu kuigipalju ka Hansapangale positiivset aurat lisanud Äripäeva lugu,» ütles Mustonen.

Norma tõusis 1,85 miljoni kroonise käibe juures üle 7%. Ühispanga maakleri Märt Helmja hinnangul vedas Telekom kaasa ka Norma ja Hansapanga aktsiad.

Helmja kahtles välisinvestorite huvi pöördumises Eesti aktsiaturule. «Kui veel paar päeva nii jätkuks, et Londonis on Telekomi suhtes nõudmine, siis võiks sellest rääkima hakata. Praegu võib tegu olla ühe suurema ostuorderiga,» ütles ta.

Eilse suurima tehinguna vahetas börsi sulgemise eel omanikku 35 000 Telekomi aktsiat hinnaga 106,45 krooni.

Helmja lisas, et huvi kasvu Hansapanga aktsia vastu võivad põhjustada oodatavad uudised sellest, mida pank oma ülekapitaliseeritusega ette võtab.

Põhinimekirja ainus langeja Merko Ehitus kukkus eile 2,08 protsenti.

Optsioonituru kogumaht Tallinna börsil on kasvanud 14,9-lt miljonilt kroonilt jaanuari lõpus 26,4 miljoni kroonini aprilli lõpuks.

Ostuoptsioonid moodustasid aprilli lõpus kõigist optsioonidest 87 protsenti. Hansapanga aktsia oli üle poolte optsioonide aluseks. 39 protsenti optsioonidest lõpeb mais.

Hetkel kuum