Toomas Truuverk • 9. mai 1999 kell 22:00

Turg otsib liikumissuunda

Paari veidi elavama päeva järel rauges kauplemishuvi Tallinna börsil reedel taas. Liideraktsiate hinnad tardusid saavutatud tasemetel ja ÄP indeks tegi päevaga vaid 0,19protsendise muutuse, vajudes päeva lõpuks 356,96 punktile.

Madala kauplemisaktiivsuse juures näitasid üle miljonikroonist päevakäivet vaid Telekomi, Ühispanga ja Hansapanga aktsia ning EVP. Viimase puhul andis suurema osa päevakäibest üks suuremahuline tehing, kus omanikku vahetas korraga 3,4 miljonit EVPd koguväärtusega 986 000 kr.

Kolme turuliidri aktsia reedese Tallinna börsil toimund kauplemise juures suurt midagi kommenteerida pole. Taas suutis aga välisbörsidel leida märkimisväärset kauplemishuvi Ühispanga aktsia. Saksamaa ja Helsingi börsidel ulatus Ühispanga aktsia käive reedel ligi 9 mln kroonini. Kui ülemöödunud nädalal kaubeldi elavalt peaasjalikult Helsingis, siis reedel suuremas osas Münchenis ja Frankfurdis.

Maaklerid on hakanud oma kommentaarides rääkima juba järgmisel esmaspäeval selguvatest pankade aprillikuu tulemustest. Nagu viimased korrad on näidanud, pole kuutulemuste selgumine erilist reaktsiooni börsil tekitanud. Pigem viitab see taas sellele, et turuosalistel hakkab siht silme eest kaduma ja otsitakse võimalikke suunanäitajaid. Turu liikuma panemiseks on vaja midagi üllatavamat kui viimastel kuudel suhteliselt stabiilsed pankade tulemused.

Investoritel tasub ilmselt palju suurema tähelepanuga jälgida neid kümmet aktsiat, mille emitendid pole seni veel avaldanud oma I kvartali majandustulemusi. Tihtipeale on juhtunud, et majandustulemuste avaldamisega venitajad peavad lõpuks välja tulema oodatust viletsamate näitajatega. Vaevalt see börsi tervikuna mõjutab, kuid konkreetsele aktsiale on mõju kindlasti tuntav. Praegu pole I kvartali majandusaruandeid veel avaldanud Telekom, ASA Kindlustus, Fakto, Kalev, Leks Kindlustus, Pennu CT, Pro Kapital, Rakvere LK, Reval Hotelligrupp ja Saku õlletehas.

Hetkel kuum