12 mai 1999

Tartu korvpalliklubil on pankrotis sponsorid

Peale meeskonnale nime andnud ja praeguseks tegevuse peatanud kindlustusseltsi Polaris logo ehtis Tartu korvpalliklubi mängijate rinda pankrotimenetluse all oleva ERA Panga reklaam, särkide tagaküljel ilutses samuti pankrotistunud kalatehase Viru Rand kaubamärk.

Polarise ja ERA Panga omanik Andres Bergmann on Tartu meeskonda toetanud viimased kaks hooaega, spordiklubi juhatuse esimees on ERA Pangas sama ametit pidav Jaak Kiiker.

Lõppenud hooajal lubas 200 000 krooniga klubi toetatada ka kalatöötleja Viru Rand, enne pankrotistumist jõuti üle kanda vaid 60 000 krooni. Sponsorite raskused tähendasid klubile seda, et 1,3 miljoni krooni suuruse eelarvega meeskond pöördus abi saamiseks maksumaksja poole. Aprilli keskel otsustaski Tartu linnavalitsus kodulinna meeskonda 100 000 krooniga spondeerida.

Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna sporditeenistuse juhataja Mati Tolmoffi sõnul oli aprillikuine abi erakorraline. «Ma ei pea õigeks, kui maksumaksja rahaga hakatakse toetama professionaalset korvpalli,» lausub Tolmoff. Edaspidi oleks klubi toetamine võimalik vaid siis, kui rohkem tähelepanu pööratakse noortespordile, ütleb ta.

Tänavuse hooaja lõpetas meeskond peatreener Teet Lauri sõnul sponsorite raskustest hoolimata siiski võlgadeta ja tasutud on ka mängijate stipendiumid. «Kiiker ja Bergmann on aumehed: mida nad lubasid, selle ka täitsid,« räägib peatreener.

Laur ütleb, et loodab meeskonnaga jätkata järgmiselgi aastal ning välistatud pole ka seniste toetajate püsimine. «Eks paistab, kuidas läheb Polarisel Sampoga,» viitab ta kindlustusseltside läbirääkimistele. Rahastajate leidmisega on kiire, sest ettevalmistus järgmiseks hooajaks algab paari kuu pärast.

SK Polarise juhtkond ongi uue peremehe otsinguid alustanud. Tartu õlletehase peadirektor Tarmo Noop kinnitab, et meeskonda on tehasele pakutud. «Klubi juhtkond informeeris meid sellisest võimalusest. Vastuse anname kuu aja jooksul,» sõnab Noop.

Hooaja viimasel kohtumisel teisipäeva õhtul tabas Tartu korvpalliklubi väljakul samasugune pankrot nagu sponsoreid äritegevuses. Meeskond jäi pronksiheitluses juba avapoolajal BC Kalevile alla 23 punktiga, mängu lõpuks oli seis tartlaste kahjuks 80:93. Oma kaubamärgi hooaja viimast esitlust korvpalliväljakul käisid vaatamas ka ERA Panga juhid eesotsas Andres Bergmanniga.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum