17. mai 1999 kell 22:00

Lepp lubas reklaamist loobuda

Eile tasus TV1 Eesti Televisioonile (ETV) 480 000 krooni, mida firma võlgnes tasumata käibemaksu eest. «Hiljemalt homme keskpäevaks peaks see raha ETV arvel olema,» väitis TV1 juhatuse esimees Vallo Toomet.

ETV peadirektori Toomas Lepaga kokkuleppele jõudmine polnud raske, kinnitas Toomet. «Jõesaar (TV3 peadirektor -- toim.) ja Lepp pidasid omavahel paar telefonikõnet,» selgitas ta.

Andres Jõesaar kinnitas, et eratelekanalid ja ETV on saavutanud iseseisvalt kokkuleppe, mille kohaselt tasub TV 1 vaidlusalused 480 000 krooni ning ETV lõpetab reklaamimüügi.

ETV rahandusjuht Anneli Viita teatas eile õhtul, et ETV juhatus pole veel otsustanud reklaamimüüki lõpetada.

Vallo Toomet väitis, et kui ETV jätkaks reklaami näitamist, kaebaksid erakanalid avalik-õigusliku televisiooni kohtusse. Kolm erakanalit TV3, Kanal 2 ja TV1 tasusid aprilli alguses ETV-le ettemaksuna 8 mln krooni, et ETV ei näitaks juuni lõpuni oma kanalil reklaame, rääkis Toomet.

Toomet pidas võimalikuks, et juulis saab erakanalite ja avalik-õigusliku TV suhteid reguleerida parandatud ringhäälinguseaduse alusel.

Ringhäälingunõukogu liige Andres Herkel ütles pärast eilset ringhäälingunõukogu istungit, et ETV võib reklaamide näitamist oma kanalil jätkata.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum