Tihti astub mobiiltelefonide hoolduskeskusesse inimene, kelle telefonil on mingi viga. Vigu saab parandada ka tasuta, kui aparaadil on garantiiaeg ja garantiitalong. Kuid mitte kõik garantiiajal garantiitalongiga tasuta remonti soovivad kliendid ei saa seda.
Mobiiltelefoni ostmisel tuleb kindlasti uurida müüjalt, kus ja mis tingimustel sellele telefonile garantii kehtib. Keldripoodide ja n-ö käestmüüjate pakutavad käsitsi kirjutatud kassatshekid ei anna kindlasti rohkemat, kui võimalust probleemide puhul müügikohta naasta. Ka ametlikud garantiitalongid on kehtetud, kui need pole nõuetekohaselt täidetud. Samuti võib juhtuda, et hoolduskeskused, mis kuuluvad mõne operaatori alla või müügiketti, ei teosta tasuta garantiiremonti teisest müügisüsteemist muretsetud aparaatidele. Seega on oluline saada infot, kas, kus ja kes teostab ostetud telefonile garantiiremonti.
Telefonide isikupärasemaks muutmiseks on tootjatel pakkuda mitmeid variante. Kahjuks pakuvad ahvatlevalt kirjut-sädelevat-vilkuvat mitteoriginaalvarustust paljud «käsitöölised». Klienti ei teavitata sellise lõbusa nänni ostmisega kaasnevatest ohtudest. Pigem varjatakse teadlikult negatiivseid fakte. Nii katkeb kõigi mobiiltelefonide garantii, kui kasutatakse lühikesi või vilkuvaid antenne, läbipaistvaid, puidusarnaseid või muid mitteoriginaalkorpusi, odavaid ja tootja poolt mittetunnustatud akusid, hübriidlaadijaid, mis võimaldavad nii kodus kui autos telefoni laadida jne. Inimene võidab välise atraktiivsuse, kuid võib selle eest lõivu maksta oluliselt suuremas summas, kui see nänn maksis.
Mugavad lühikesed antennid ja eriti viimasel ajal levinud vilkuvad jublakad, mida ka antenni nime all müüakse, kätkevad endas hooldustööde nimekirja vaadates olulist ohtu telefoni tervisele. Kehvade leviomadustega antennid sunnivad telefoni saatjat suurema koormusega töötama, mis võib viia saatja läbipõlemiseni. Mitteoriginaalantenni kasutamine võib tekitada staatilise läbilöögi telefoni antenni ahelas, mille remont ei kuulu kindlasti garantii alla ja on üsna kulukas. Värvilised korpused pole reeglina galvaaniliselt metalliseeritud. Metalliläige korpuse siseküljel osutub tegelikult hoobis hõbedaläikeliseks värviks. Selline korpus tekitab varjestusprobleeme, mis annavad telefoni tarbimisel tunda eelkõige halva sidekvaliteediga ja samuti võib ilmneda negatiivne mõju telefoni läheduses olevatele elektroonikaseadmetele.
Originaal- ja mitteoriginaalakut on tihti visuaalselt võimatu eristada. Madalam hind aga sisaldab endas tihti oluliselt nõrgemat kvaliteeti. Ei pruugi kehtida reklaamitavad kõne- ja ooteajad, aku eluiga on lühem, akus puudub lühisvoolu kaitse jne. Originaalakus rakendub kaitse lühise puhul, «hiina» akus seda pole ja lühisvool võib põhjustada isegi telefoni süttimise. Kalli remondiga lõppevaid kahjustusi tekitavad tihti ka valed laadijad, mis võivad kahjustada nii akut kui ka telefoni.