26. mai 1999 kell 22:00

IFC ei loobu Ühispanga aktsiaist

Eile lõppes kuuekuuline tähtaeg, mille jooksul oleks IFC võinud konverteerida Ühispangale antud 259 miljoni krooni suuruse laenu panga aktsiakapitali.

Maailmapanga ja IFC Eesti esinduse juht Andrus Viirg ütles, et finantsorganisatsioon on endiselt huvitatud Ühispanga aktsiate ostmisest, kuigi see võtab rohkem aega, kui varem planeeriti. «Tulemuseks on uus optsioonileping,» kinnitas Viirg.

Viirg väitis, et uues optsioonilepingus muutub vaid optsiooni realiseerimise tähtaeg, ülejäänud tingimused jäävad samaks.

«Nagu näha, on Eesti majandusolukord hakanud teises kvartalis paranema ning Ühispanga omakapitali suurendamine pole enam vajalik,» kinnitas eile Ühispanga pressikonverentsil panga president Ain Hanschmidt. «Pealegi on omakapital panga jaoks kõige kallim raha,» lisas ta.

Varem on Ühispank viidanud IFC-le suunatud emissioonile kui tegurile, mis võimaldab vältida uute aktsiate emiteerimist käesoleval aastal.

Andrus Viirg sõnas, et tähtaeg, mille jooksul sai IFC konverteerida laenu Ühispanga aktsiakapitali, saabus liiga kiirelt. Ta lisas, et ei oska öelda tähtaega, mille jooksul IFC ja Ühispank uue optsioonilepingu sõlmivad.

Ain Hanschmidt eilsel pressikonverentsil optsioonilepingu jätkamise võimalikkusest ei rääkinud. Kui IFC soovib omandada Ühispanga aktsiaid, tulevad kindlasti uued läbirääkimised teistel alustel, kinnitas Hanschmidt.

Hanschmidt märkis, et IFC osalust oleks Ühispangal tarvis olnud vaid juhul, kui Venemaa kriisi mõjud oleksid olnud Eesti majandusele pikaajalisemad.

Hanschmidti sõnul on IFC laen Ühispangale soodne, Euribor pluss 2 protsenti (ligi 4,6 protsenti), ning on olemas võimalus IFC-lt laenu juurde saada.

«Jätkame IFCga tihedat koostööd,» kinnitas Hanschmidt. «Meie liisingufirma peab läbirääkimisi laenu saamiseks ning Ühispanga Elukindlustus plaanib IFCga koostööd pensionikindlustuse arendamisel,» lausus ta.

Ühispank on hästi kapitaliseeritud, aprilli lõpus oli panga kapitali adekvaatsus 13,14%, märkis Ühispank eile.

IFC nõustus jaanuaris Ühispanka 259 mln krooni ulatuses rahastama. IFC-l oli õigus konverteerida laen panga aktsiakapitali hinnaga 37 krooni aktsia eest. Selle eest saanuks IFC 7 mln Ühispanga aktsiat, mis moodustab ligi 9,6% panga aktsiakapitalist. Ühispanga aktsia eilne sulgemishind oli 27,1 krooni.

Autor: BNS

Hetkel kuum