Silva Männik • 26. mai 1999 kell 22:00

Marlekori kohtuasjad kärbivad Nordika tulu

Et suur osa Nordika Kindlustuse tuludest pärineb Marlekorile kuuluva varaga seotud rendist, on kinnitanud kindlustusinspektsiooni direktor Ellen Ridaste. Samas täpse tulude allika selgitamiseks ei ole inspektsioonile esitatav Nordika Kindlustuse konsolideeritud bilanss Ridaste sõnul piisavalt läbipaistev. «Me ei oma mingisugust ülevaadet asjust, mis puudutab TVMKd ja Marlekori,» on Ridaste varem öelnud. Marlekori varade TVMK-le ümberkantimise võimaliku tühistamise mõju Nordika Kindlustusele Ridaste eile kommenteerida ei soovinud.

Vaatamata sellele, et kindlustusinspektsioon nõudis Nordika Kindlustuselt Maapanga aktsiatesse tehtud 35 miljoni krooni suuruse investeeringu mahakandmist, viidi see nõue tütarfirmasse Nordika Kinnisvarasse. Seda tehingut aktsepteeris ka Nordika Kindlustust auditeerinud audiitor PriceWaterhouseCoopers.

Kui audiitor seda aktsepteeris ja sama meelt on ka Nordika välisinvestorid, investeerides sinna raha juurde, on see seltsi kliendi jaoks parim lahendus, väitis Ridaste.

Nordika Kindlustuse aktsionär Briti investeerimispank Hodgon Martin kavatseb täiendavalt teha seltsi aktsiatesse miljoni dollari suuruse investeeringu. Nordika Kindlustuse juhatuse esimees Tiit Arge ütles eile BNSile, et Hodgon Martin teeb investeeringu hiljemalt augustis.

Investeerimispank omandab tehinguga 15,7% seltsi aktsiatest, praegu kuulub Hodgon Martinile koos EBRDga 31% Nordika Kindlustuse aktsiatest. Seltsi teised aktsionärid on Peter Sedin, Oleg Panfilov, Tiit Arge ja Jaanus Reisner.

Hetkel kuum