Tänavuseks sidevaldkonna märksõnaks saab vist Eesti Telefoni (ET) mai alguses kehtestatud kõnealustustasu (KAT), mis puudutab iga telefonikasutajat. Kuidas ET ka ei püüdnud uue maksu vajadust selgitada, avalikkuse ees jäi sidefirmale külge ikkagi rahaahne monopolisti maine. Inimeste tähelepanu alt jäid välja samal ajal alanenud kohalike kõnede ja riigisiseste kaugekõnede minutihinnad.
Loodetavasti parandavad asja hilisem otsus kehtestada KAT Interneti sissehelistamiskeskuste kasutajatele 60. sekundist ja lubadus vaadelda 20 sekundi jooksul lõppenud kõne järel samale numbrile helistamist eelmise kõne jätkamisena, mis KATi alla ei lähe. Olukorda peaksid veelgi leevendama ET erinevatele klientidele suunatud teenuste paketid, mis aga algselt teatatud maikuu asemel tuuakse turule aasta lõpus.
Kaks olulist sündmust jäid ka kuu teise poolde. Eesti Telekomi aktsionäride koosolek valis firmale uue nõukogu ja selle esimeheks vandeadvokaadi Aare Targa. Tark ei välistanud edaspidiselt muudatusi ettevõtte juhatuse koosseisus. Telekomi juhatusse kuuluvad Toomas Sõmera, Tarmo Amer ja 21. maist ka Telia esindaja Mart Nurk. Telekomi ja allettevõtete juhtidest on seni ametist lahkunud EMT juht Tõnu Tee. Sahinad on liikunud nii Sõmera kui Eesti Telefoni juhi Jaan Männiku kohta.
Eesti tunamullune edukaim arvutifirma Data Telecom sai litsentsi andmesideteenuse pakkumiseks ettenähtud üldkasutatava sidevõrgu loomiseks. Firma konkreetsem soov on pakkuda pärast ET monopoli lõppu Interneti vahendusel kaugekõneteenust.
Data Telecom on Soome Finneti järel juba teine firma, kes on teatanud oma kindlast plaanist ETga konkureerima hakata. Arvatavasti peavad samasuguseid plaane ka Q GSMi osanikud ja Eesti kaabelteleoperaatorid.
1. mai
Eesti Telefon (ET) kehtestas 48sendise kõnealustustasu (KAT), mis lisandub telefonikõne 8. sekundist.
ET langetas kohalike kõnede minutihinda poole võrra ja riigisiseste kauge-kõnede hinda 22%.
3. mai
Vaigistamaks klientide meelepaha kõnealustustasu kehtestamise tõttu, alustas ET osade ketastelefonide väljavahetamist.
10. mai
Hetkel kuum
7 kontrollküsimust: kas käitud ettevõtjana õigesti?
ET teatas, et Interneti sissehelistamiskeskuste kasutajad maksavad KATi alates 60. sekundist.
13. mai
Q GSM alustas Eestis Alcateli mobiilide müüki.
17. mai
Ericsson Eesti teatas oma mulluseks käibeks 168,7 mln krooni ja kasumiks 4,7 mln krooni. 1997. aastaga võrreldes olid tulemused nõrgemad.
18. mai
Eestis käinud Rootsi firma Nolato esindajad teatasid, et käivitavad oma mobiiltelefonidele varuosi valmistava tehase Tallinnas tuleva aasta märtsist. Selleks investeeritakse 44 mln krooni.
Hansapank alustas Soome Nokia ja Sonera aktsiate noteerimist. Aktsiate komisjonitasu ja ostu- ning müügihinna vahe on keskmisest suuremad.
19. mai
Ühispanga siderike katkestas mõneks tunniks panga side oma seitsme harukonto-riga.
21. mai
Eesti Telekomi uue nõukogu esimeheks valiti vande-advokaat Aare Tark. Telekomi mullusest 314 mln kroonisest kasumist maksti osanikele dividende 63 mln krooni.
24. mai
Eesti Telekomi teatel vähenes firma I kvartali kasum mullusega võrreldes 22%, olles 64 mln krooni.
26. mai
Radiolinja teatel on neil veidi üle 60 000 kliendi. Viienda tegevusaasta lõpus on Radiolinja Eesti veel kahjumis.
27. mai
Esimene Eesti GSM-operaatorite segavõistkondade vaheline jalgpallimäng lõppes tulemusega 4:1.
31. mai
Data Telecom sai teede- ja sideministeeriumilt litsentsi üldkasutatava sidevõrgu loomiseks, et selle kaudu 2001. aastast telefoni-teenust pakkuda. Data Telecom soovib Eesti Telefoni monopoli lõppedes pakkuda Interneti kaudu kaugekõnesid.