Tõnis Oja • 6. juuni 1999 kell 22:00

Euro kursi vabalangus jätkub

Neljapäeva hilisõhtul, vahetult enne Ameerika Ühendriikide finantsturgude sulgemist langes euro kurss uuele kõigi aegade madalaimale kursile -- 1,0279 dollarini, mis teeb Ühendriikide valuuta kursiks 15,2219 krooni. Eesti Panga reedene ametlik kurss dollarile oli rekordiline 15,1887 krooni, mis oli kolmapäeval püstitatud rekordkursist tervelt 9,32 sendi võrra kõrgem.

Euroopa ühisraha ei suutnud tugevdada isegi sõjategevuse lõpu lähenemine Jugoslaavias. Turuosalisi huvitas hoopis Euroopa Liidu juhtivate poliitikute suhtumine euro kursi nõrgenemisse peaaegu 15 protsenti võrrelduna ühisraha elluastumise esimese päevaga. Reede õhtul nõrgenes dollar peaaegu sendi võrra 1,0378 EUR/USDni ja on üsna tõenäoline, et ühisraha nõrgenemine jätkub ka sel nädalal. Euroopa Liidu tippkohtumisel Kölnis kutsuti üles vaid säilitama «stabiilset eurot», mingit tugevamat avaldust aga ei tulnud. Antud juhul tähendas tipp-poliitikute vaikimine nõusolekut valuuta edasiseks nõrgenemiseks.

Dollari reedeõhtune nõrgenemine oli tingitud sellest, et investorid ostsid eurot jeeni vastu, sest Jaapani rahandusministeeriumi järelevalveorgan keelas Toho elukindlustuskompaniil kauplemise. Ilmselt on saareriigist oodata halbu uudiseid.

tekst> allikas: Reuters

Hetkel kuum