15. juuni 1999 kell 22:00

Oberschneider avab järjekordse eliithotelli

Hotell hakkab tegutsema endise Rataskaevu hotelli ruumides, kus uus omanik on teinud põhjaliku renoveerimise. «Oleme peaaegu kõik välja vahetanud. Olukord, mis siin enne valitses, oli kohutav,» rääkis eile Schlossle Hotel Groupi juhatuse esimees Paul Oberschneider.

Ettevõte investeeris hotelli veidi vähem kui 50 miljonit kooni, millest ligikaudu 30 miljonit krooni kulus maja ostuks ning 7,7 miljonit ehituseks.

Paul Oberschneider sõnas, et St. Petersbourgi hinnaklass on õige pisut madalam kui sõsarhotellil Park Consul.

Kui Park Consul on mõeldud kõige kõrgemale klassile, siis see hotell peaks haarama ka natuke vähemnõudlikumat klientuuri, rääkis Oberschneider.

Samas ei soovinud ta öelda, mitut tärni hakkab hotell taotlema. «See pole kuigi oluline. Me pakume klientidele atmosfääri, mitte tärne,» lausus Oberschneider.

Finest Hotel Groupi (FHG) president Toomas Sildmäe lausus, et St.Petersbourgi avamine Tallinna hotelliturule mõju ei avalda. «Oberschneideri nelja ja poole või viie tärni hotellid on väga väikesed ning mõeldud teistsugusele sihtgrupile kui meie oma,» lausus ta.

Sildmäe lisas, et tema arvates on Tallinna tulevik siiski kolme-nelja tärni kandvate hotellide päralt. FHG-l on Tallinnas kolme tärni hotell Santa Barbara ning nelja tärniga Palace'i hotell.

Schlossle Hotel Groupi osanikud on 60 protsendiga kinnisvarafirma Ober Haus ning 40 protsendiga Norra investeerimisfirma Industrifinace Baltikum. Järgmisel aastal avab grupp hotelli Riias, edaspidi kavatseb hotellikett tegevust laiendada Leetu ja Poolasse.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum