Kristina Traks • 20. juuni 1999 kell 22:00

Õlletehased on kuivaks joodud

«Nõudlus ületab pakkumise umbes kolmandiku võrra,» ütles ASi Tartu Õlletehas A. Le Coq juhatuse esimees Tarmo Noop. «Kaheks kuuks planeeritud A. Le Coq Premiumi õlle müüsime ära nädalaga.»

Noobi sõnul pole Tartu tehasel praegu mingeid laovarusid ja kogu õlu, mis liinilt tuleb, läheb kohe müüki. «Oleme seisanud kõik ekspordiplaanid ja selle suve kogemust arvestades kavatseme järgmisel aastal mahtusid suurendada,» rääkis Noop. Ta lisas, et praeguseks on peatatud ka A. Le Coq õlle reklaamikampaania, sest tootmine ei jõua reklaamile järele.

Ka Saku Õlletehas kinnitas, et mõne õllesordi puhul ületab nõudmine pakkumise ning laovarusid tehasel pole. «Müügitõus oli planeeritust suurem,» ütles Saku Õlletehase turundusdirektor Karin Sepp reedel. «Sel nädalal müüme õlut kaks korda rohkem kui eelmisel nädalal.»

Sepa sõnul veab Saku praegu kauplustele õlut ka nädalavahetusel.

Tallinnas asuva Paide Kaupluse OÜ juhataja Signe Tammesalu ütles, et tehased ei suuda nii palju õlut anda, kui pood küsib. «Kanged õlled lähevad hästi ja neid pole Saku tehasel meile anda,» ütles Tammesalu. «Ka Saku On Ice õlut saime tellitud kogusest poole vähem.»

Tammesalu sõnul on samasugune probleem ka Tartu õlletehasega. «Tellisime kolm kasti A. Le Coqi ja soovisime hiljem tellimust suurendada, aga meile öeldi, et õlut lihtsalt pole rohkem,» rääkis ta.

Kui tavaliselt müüb Paide pood õlut nädalas 6000--7000 krooni eest, siis viimastel nädalatel on õlle käive soojadest ilmadest ja lähenevast jaanipäevast tingituna kasvanud 20 000 kroonini nädalas.

Tallinna Järve kaubamaja juhataja Ene Malmet ütles, et puudus on kõikidest Saku õllesortidest. «Kui Saku On Ice õlut on kogu aeg vähem olnud, kui küsitakse, siis sel nädalal on nappus kõikidest õllesortidest,» ütles Malmet reedel.

Hetkel kuum