Internetiteenus võib odavneda

I-Neti kaubamärki kasutava ettevõttega ühinemine mõjutab MicroLink Online'i juhataja Avo Rauba sõnul MicroLinki hinnapoliitikat, kahe kuu pärast lähevad hinnad alla. MicroLinki juhatuse esimees Allan Martinson sõnas, et MicroLink kavandab ulatuslikke investeeringuid I-Neti võrkude laiendamisele ja nüüdisajastamisele. «Vahetame kogu tehnika välja,» sõnas Raup. «Alles jäävad vaid kliendid ja traadid.»

Martinson ütles, et I-Võrgu Teenuste ostmine väljendab MicroLinki arengustrateegiat. «Meie jaoks on Internet olulisel kohal.»

Eesti ühe suurema andmesidepakkuja ASi Uninet arendusjuht Taavi Talvik kinnitas, et Uninetil olid hiljuti läbirääkimised I-Võrgu Teenustega, kuid Uninet otsustas firmat mitte üle võtta. «Meie arenguplaanid ei näinud selleks vajadust,» sõnas Talvik, kelle väitel on I-Net umbes aasta algusest saadik otsinud uut omanikku. «Väiksel firmal on kaks valikut -- kas jääda samasuguseks või kasvada,» sõnas ta.

Uninetil on praegu 6545 sissehelistamise kasutajat, neist kasutab püsiühendust ligi 300. Microlink Online'il on üle 7600 kliendi, kellest ligi 70 kasutavad Interneti püsiühendust. I-Neti käive oli mullu 1,7 miljonit krooni, tänavuseks käibeks ootab ettevõte 2,7 miljonit krooni.

Talviku hinnangul on praegu Uninet püsiühenduste liider ja MicroLink Online sissehelistamisteenuste liider.

«Mõne aasta pärast on näha, kas kaotame liidrikoha,» nentis Talvik. «Lähima paari aasta jooksul jätkub tööd kõigile.»

Hetkel kuum