Tõnis Oja • 8. juuli 1999 kell 22:00

Dollari rekordid ülepäeviti

Juba üle nädala fikseerib Eesti Pank ülepäeviti dollari ametlikuks kursiks uue rekordtaseme. Eilseks keskpanga ametlikuks Ühendriikide valuuta kursiks oli 15,34962 krooni.

Euro kurss langes nii eile kui ka kolmapäeval korduvalt uutele rekordmadalatele tasemetele. Investorid on muutumas närviliseks, sest mida lähemale jõuab dollar eurole, seda enam hakkavad tekkima kuuldused Euroopa keskpanga interventsioonist. Eile teatas asepresident Christian Noyer, et Euroopa keskpank ei kavatse oma välisvaluutareserve (mida on kokku 241,5 mld eurot) valuutakursside mõjutamiseks tarvitada. Investorid kasutasid kohe võimalust dollarite ostuks. Samas ei tule interventsioonioht vaid Frankfurdist, kus asub Euroopa keskpank. Jaapan ei ole huvitatud liiga tugevast jeenist, sest see kahandab saareriigi ekspordi konkurentsivõimet Euroopaga võrreldes. Jaapani keskpank on kaitsnud jeeni tugevnemise eest viimase kuu jooksul juba mitu korda. Eile õhtul langes ühisraha kurss 1,0150 dollarini, mis teeb USD kursiks 15,4154 krooni.

Suurbritannia naelsterling langes dollari suhtes viimase 33 kuu madalaimale. Turuosalised uskusid, et Inglise Pank langetab keskmist intressimäära, kuid seda ei juhtunud.

Hetkel kuum