13. juuli 1999 kell 22:00

Elektrienergia mõõtur näitab seadmete energiakulu

mõõtmed:55x105x60 mm

vajalik toitepinge: 230 V

voolusagedus:50 Hz

võimsus:kuni 3500 W

hind koos käibemaksuga: 599 kr

tootja: ESL Ltd

maaletooja: OÜ PRAN-EL

Elektrienergia kulumõõturiga saab kodusel teel mõõta oma elektriseadmete energiakulu ja arvutada välja aastas kasutatava energia maksumuse. Mõõtur õpetab seadmeid säästlikumalt kasutama ning tunneb vananenud ja palju energiat tarbivad seadmed kergesti ära.

Cost Control näitab elektriseadme võimsustarvet ja mõõtmishetkel selle üldkulu kroonides, ennustab seadme võimsuskulu kroonides päeva, kuu ja aasta kaupa.

Kulumõõturi esmakordsel kasutamisel tuleb sisestada kehtiv elektrienergia tariif, et mõõtur saaks näidata elektrienergia kulu vahetult kroonides -- päevane 75 senti kilovatt-tund või öine 45 senti kilovatt-tund.

Korraga saab kulumõõturisse sisestada ühe tariifi. Kahetariifse elektrienergia arvestuse süsteemi puhul võib mõõturisse sisestada keskmise tariifina 60 s/kWh.

Seadmete energiakulu mõõtmisel on soovitatav valida võimalikult pikk mõõteaeg, et saada täpsem tulemus. Näiteks külmikute puhul peaks mõõtmiseks kuluma vähemalt ööpäev.

Elektrikulu mõõtur sobib uuetüübilisse europistikupessa, vanema pistikupesaga ühendamisel on vaja kasutada vaheadapterit.

Elektrikulu mõõtur sobib europistikupessa, vanema pistikupesaga ühendamiseks on vaja vaheadapterit.

Hetkel kuum