22. juuli 1999 kell 22:00

Savisaar jäi ametisse edasi

Volikogu opositsiooni algatatud umbusaldusavalduse poolt hääletas 19 inimest, vastu ja erapooletuid ei olnud, sest koalitsioon lahkus hääletamise ajaks saalist.

Umbusaldushääletuse alguses oli 64 volikogu liikmest kohal 49, neist 30 koalitsioonipoliitikut lahkus hääletamise ajaks saalist.

«Ma arvan, et see umbusaldusavaldus oli Reformierakonna väikene vigur enne kohalikke valimisi,» ütles Savisaar eile. «Nad lihtsalt tahtsid endale tähelepanu tõmmata.»

Reformierakonna fraktsiooni esimees Rein Voog tõrjus Edgar Savisaare arvamuse väitega, et Keskerakond püüab teisi süüdistades enda tehtud vigadelt tähelepanu kõrvale juhtida.

«See on tüüpiline keskerakondlik käitumine ja kõik teised on süüdi peale Keskerakonna ja Savisaare,» ütles Voog pärast umbusaldushääletust.

Ta lisas, et umbusaldushääletust võib tegelikult pidada volikogu opositsiooni võiduks, sest selle tulemusena umbusaldas volikogu esimeest 19 saadikut, kuid Savisaare poolt ei olnud keegi.

«Koalitsioon ei julgenud oma liidrit toetada ja lahkus saalist,» märkis Voog.

Hääletuse ajal ei töötanud Reformierakonna fraktsiooni saadiku hääletamisaparatuur ja seetõttu ei olnud tal võimalik hääletada. Reformierakond loobus siiski hääletustulemuste vastu protestimisest.

64-liikmelises Tallinna volikogus pidi umbusalduse avaldamise poolt hääletama vähemalt 33 liiget.

Autor: BNS

Hetkel kuum