ÄP fototoimetus • 29. juuli 1999 kell 22:00

Hansapanga tagasihoidlik poolaasta

Hansapank teenis tänavu esimesel poolaastal puhaskasumit 390 mln krooni, sellest teises kvartalis 198,9 mln krooni. Samas moodustas sellest 123 mln erakorraline tulu.

Esimeses kvartalis sai grupp kasumit 191,1 mln krooni.

«See on siiski hea tulemus, arvestades, et terve teise kvartali on majanduskeskkond halvenenud ja provisjonide hulk suurenenud,» ütles panga juhatuse esimees Indrek Neivelt kolmapäeval pressikonverentsil.

Hansapanga finantsdirektor Erkki Raasuke põhjendas väikest kasumit ka teises kvartalis toimunud andmebaaside vahetuse ja uue kaubamärgi kasutuselevõtmisega.

Andmetöötluskulud kasvasid aastataguse ajaga võrreldes 24,8%, ulatudes 54,8 mln kroonini.

Hansapanga Grupp on poolaasta jooksul provisjoneerinud laene rohkem kui 256 mln krooni ulatuses ja pangajuhtide sõnul hakatakse probleemsete laenudega senisest aktiivsemalt tegelema. Suur osa provisjonide kasvust tuli kunagi Hoiupanga poolt Dnepropetrovski linnale antud 73 mln krooni suuruse laenu täielikust mahakirjutamisest.

«Mingit rahavoogu sealt pole praegu ette näha, kuid kindlasti ei kavatse me provisjonide näol kellelegi kingitusi tegema hakata,» kinnitas Raasuke.

Neivelti sõnul on majanduslangus kõigis kolmes Balti riigis kaasa toonud ka Hansa Capitali aktivate kvaliteedi halvenemise ja provisjonide suurendamise teises kvartalis 12,5 mln kroonilt 85,6 mln-le.

Autor: ÄP

Hetkel kuum