29. juuli 1999 kell 22:00

Jalgsimatk nõuab ettevalmistusi

- Enne matkale asumist käi kindlasti läbi infopunktist, sest informatsiooni raja raskuse, läbitavuse, kaardistatuse ja vaatamisväärsuste kohta saad sealt kõige paremini.

- Kõik rajad ei ole mõeldud üksi uitamiseks ning osa radasid on ette nähtud läbimiseks ainult matkajuhiga. Matkajuhi tunnihind on 40--120 krooni.

- Enne matkale asumist uuri, millised matkajalanõud tuleks kaasa võtta, sest kõik rajad ei ole läbitavad kummikuteta. Samuti tuleb enne matka välja selgitada lõkke- ja telkimiskohad rajal.

- Matkale minnes ei tohi kaasa võtta neid matkatarbeid, mida võiks tarvis minna. Kaasa tuleb võtta asjad, mis on vältimatult vajalikud.

- Seljakoti ostmisel tuleb jälgida, kas taskuid on küllaldaselt. Mida rohkem on taskuid, seda kiiremini leiab sinna paigutatud pisiesemeid.

- Seljakotti pakkides tuleb järgida kindlaid reegleid. Raskemad ja muljumist mittekartvad esemed tuleb panna seljakoti põhja. Pehmed esemed peab asetama vastu selga. Väikeste esemete pakkimisel kasuta kile- või riidekotte.

- Lõkke süütamiseks vihmaga keera ajalehepaberisse küünlajupp. Paberi süttimisel hakkab küünal sulama ning leek muutub intensiivseks.

Hetkel kuum