Andres Reimer • 8. august 1999 kell 22:00

Keskerakond nõuab odavat vett

Tallinna Vee nõukogu hakkab homme arutama linnavalitsuse juulikuist otsust vähendada elanikele müüdava vee hinda seniselt 15 kroonilt kuupmeeter 13 kroonile.

Vee hinda tuleb alandada, sest praegu maksab vesi liiga palju, mis käib suurele hulgale linlastele üle jõu, ütles Liina Tõnisson linnavolikogu Keskerakonna fraktsioonist.

Tõnisson kinnitas, et Tallinna Veel on sisemisi reserve kulutuste vähendamiseks, mida teenib ka tänavu heitvete puhastamise kohustuse äravõtmine. «Tallinna Vesi on eelmistel aastatel olnud kasumi poolest ettevõtete esikümnes, mis pole mingil tingimusel linnarahvale vett müüva ettevõtte eesmärk,» selgitas ta.

Tallinna Vee ökonoomikadirektor Urmo Raiend ütles, et vee hinna langetamine viib ettevõtte järgmisel aastal rohkem kui 30 miljoni krooni suurusesse kahjumisse, sest vee tarbimine on viimasel ajal pidevalt vähenenud paarikümne protsendi võrra aastas. Kui eelmisel aastal oli Tallinna Vee kasum üle 86 miljoni krooni, siis tänavu väheneb kasum Raiendi sõnul tõenäoliselt 4,2 miljoni kroonini.

Endine Tallinna abilinnapea ja Tallinna Vee nõukogu esimees Ants Leemets ütles, et vesi kuulub nende ressursside hulka, mille hind peabki suhteliselt kõrge olema. «Hinna langetamine on üksnes Keskerakonna valimiskäik, mis halvendab ettevõtte majandusseisu,» ütles ta. Linnavalitsus pole avaldanud vee hinna kujundamise uusi põhimõtteid, mistõttu pole teada, kas vee hind tulevikus tõuseb uuesti või rakendatakse täiendavat abonentmaksu, lisas Leemets.

Tallinna abilinnapea, Tallinna Vee nõukogu esimees Heigo Kaldra ütles reedel, et ta ei oska nõukogu homset otsust ette arvata, sest otsus kujundatakse diskussiooni käigus. «Mingeid eelläbirääkimisi peetud ei ole,» ütles Kaldra.

Järgmisel nädalal kuulutab Tallinna linnavalitsus riigihanke korras välja konkursi finantsnõustaja leidmiseks 33 protsendi Tallinna Vee aktsiate erastamiseks.

Hetkel kuum